Edukacinės paslaugos

Šiuolaikiniai vaikai vis labiau tolsta nuo gamtos, natūralumo, kultūros. Mūsų pareiga – ugdyti vaikų ekologinį, biologinį bei kultūrinį mąstymą. Visa tai galime pasiekti neįprastomis, smagiomis priemonėmis, paprasta ir aiškia kalba, žaidimais, vaizdine medžiaga, sudarant sąlygas mokytis, pažinti ir tyrinėti naujose mokymosi aplinkose. Tad siūlome išbandyti mūsų edukacines programas gamtoje, užsiėmimus-išvykas po atviru dangumi. 
 
Edukacine_PLANETA_galut__Medium_.jpg
„Šauklių riedulyno PLANETA“ – edukacinė programa skirta pažinti išskirtinę Šauklių riedulyno ekosistemą. Keliaujant pažintiniu pėsčiųjų taku, kurio ilgis ~ 2 km, susipažįstama su vietos mitologija ir istorija, būdingiausiais „Lietuvos tundros“ augalais ir gyvūnais. Vaikai įtraukiami į „planetos“ tyrinėjimą gamtoje, žaidžiami žaidimai, diskutuojama apie aplinkos taršą.
 
Edukacine_KASTONAS__Medium_.jpg„Salantų KAŠTONO žvaigždžių valanda“ – pažintinis pasivaikščiojimas po Salantų miesto, buvusį dvaro parką, stebint įvairių augalų rūšis, įsidėmint jų pavadinimus, ypatybes ir aplankant Salantų kaštoną – storiausią kaštoną Lietuvoje. Čia atliekamos įvairios praktinės užduotėlės, susipažįstama su augalo kilme, dalimis ir vegetacija. Pažintį su parku ir kaštonu galima pradėti nuo Salantų regioninio parko lankytojų centro ir iki jų nukeliauti pėsčiomis.
 
Edukacine_Kartena__Medium_.jpg
 
„KURŠIŲ PILIES beieškant“ – edukacinė išvyka į Kartenos piliakalnio istorinį-archeologinį kompleksą. Pažintinio pasivaikščiojimo metu susipažįstama su piliakalniu, senovės kuršių gyvenviete, vietovės istorija ir mitologija, atliekamos užduotys. Aktyviai keliaujant Minijos slėniu stebima gamta, aplankomas ir mitologinis akmuo – Laumės kūlis, ir Kartenos arba Abakų Lurdas. Maršruto ilgis pirmyn ir atgal ~ 3 km.
 
Edukacine_Silpelke__Medium_.jpg„Svečiuose – ŠILPELKĖS miške“ – edukacinės programos metu dalyviai susipažįsta su Minijos pašonėje esančio Šilpelkės miško ekosistema. Keliaujama griovų ir šlaitų mišku, raguvomis apie 1,5 km. Pasivaikščiojimo metu stebimos miško augalų ir grybų rūšys, įsidėmint jų pavadinimus ir ypatybes, Minijos upės skardyje aplankoma Dauginčių atodanga – Lietuvos Šveicarija, Dauginčių piliakalnis ir senosios kapinaitės.
 
 
Organizuojame ir kitus  edukacinius užsiėmimus, pagal Jūsų pageidavimus ar pasirinktus objektus. Be to, vedame žygius pažintiniais takais, mūsų pasiūlytu ar Jūsų pačių norimu maršrutu. Nors dauguma programų parengta mažiesiems parko lankytojams, tačiau galime pritaikyti ir vyresniems. Edukacinės paslaugos – edukacinių programų organizavimas asmenų grupei (iki 25 žmonių). 
 
***
Edukacines programas galima derinti su Lankytojų centro ekspozicijos pristatymu, tuomet programų trukmės laikas pailgėja (apie 30-45 min.). Programas būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto. Daugiau informacijos tel. Nr. 8~445 58761, 8614 48404 arba el. paštu direkcija@salanturp.lt 

Sprendimas V studija | TVS