Klauskite mūsų

2017-06-07 Laba diena. Norint pasikeisti seną (asbestinę) stogo dangą į naują ar yra reikalingas koks nors leidimas iš Salantų regioninio parko? Ar yra kokie suvaržymai dangos, bei jos spalvos pasirinkimui? Namas Salantų regioninio parko ribose.
Keičiant asbestinę stogo dangą, jokio leidimo iš Salantų regioninio parko direkcijos nereikia. Rekomendacinės stogo spalvos Salantų regioninio parko reglamento 20.2. punkte numatytos: 20.2.1. sodybos pastatų stogų spalva: tamsiai ruda, raudona, pilka, žalia. Visų rekonstruojamų ar naujai statomų sodybos pastatų stogus rekomenduojama dengti vienodos spalvos ir tekstūros statybos produktais. Taip pat reglamente numatytos stogų dangos: 20.1.4. pastatų stogai dengiami tradicinėmis dangomis: lentelėmis (malksnomis), skiedromis, nendrėmis, šiaudais, molio čerpėmis, kita vizualiai panašia danga arba smulkiai skaidyta bitumine danga, (bituminėmis čerpėmis), beasbestiniu šiferiu, neblizgia skarda. Lauko rūsiai gali būti apželdinami žole;
2017-04-25 Norėjau pasiteirauti kiek jūsų parko teritorijoje yra Minijos upės paupio stovyklaviečių, privažiavimų bei išlipimo vietų prie krantų, poilsiaviečių, maudyklų, atokvėpio vietų bei upės trasos ženklinimo objektų krantuose?
Salantų regioninio parko direkcija kviečia Jus susipažinti su Minijos upės vandens turizmo trasa: http://www.salanturp.lt/29016/informacija-lankytojams/marsrutai-trasos.html
2017-02-28 Ar yra teisinė galimybė, kad visa Kartenos gyvenvietė nepatektu į Salantų regioninį parką, nes teko girdėti, kad Kartena buvo įtraukta gyventojų prašymu. Jeigu taip, tai kokia butu procedūra?
Salantų regioninio parko direkcija nori atkreipti dėmesį, kad Kartenos mstl. į Salantų regioninio parko teritoriją įtrauktas Lietuvos Respublikos Aukščiausiojo Tarybos – Atkuriamojo Seimo 1992 m. rugsėjo 24 d. nutarimu Nr. T-2913. Iki šiol nesame gavę nusiskundimų dėl to, kad Kartenos mstl. yra Salantų regioninio parko teritorijoje, todėl jeigu turėtumėte pastebėjimų, klausimų ar problemų dėl to, kad miestelis yra parko teritorijoje, kviečiame Jus kreiptis į parko specialistus jums patogiu būdu – žodžiu, raštu ar atvykus į Salantų regioninio parko direkciją.
2017-01-30 Laba diena, norėčiau paklausti, ar yra ties Dyburiais yra ribojama ar draudžiama žvejyba Minijoje?
Minijos gamtinis rezervatas yra išsidėstęs kairiajame (ties Dyburių k., Plungės r.) ir dešiniajame (ties Vaitkių ir Bulikų k., Plungės r.) Minijos upės krante. Norime informuoti, kad lankytis Minijos gamtiniame rezervate leidžiama tik mokslo tiriamaisiais, mokomaisiais ar pažintiniais tikslais, lydint Salantų regioninio parko direkcijos specialistui, direkcijos nustatytu paros laiku ir laikotarpiu, pagal patvirtintas bei su direkcija suderintas mokymo programas. Taigi, žvejyba ir lankymąsis Minijos upės ruože, kuris patenka į Minijos gamtinį rezervatą yra draudžiamas.
2017-01-22 Sveiki. Kur butu galima pamatyti parko detaliuosius planus? Noriu suzinoti ar mano sklyper priklauso regioniniam parkui
Sveiki, parko zonų ir ribų planą galite rasti čia: http://www.salanturp.lt/14532/teisine-informacija.html Jei vis tik kyla dvejonių, ar sklypas patenka į regioninį parką, kreipkitės tiesiai į parko specialistus.
2016-12-14 sveiki nuo kada silale kaimas ir priklauso skuodo rajonui kaip jus rasot apie lietuva patys is savo miesto kojos neiskele
Jei pasidomėtumėte pasikartojančiais vietovardžių pavadinimas Lietuvoje, atrastumėte tikrai įdomių dalykų. Taigi, Šilalės Lietuvoje yra dvi. Jūsų minimas miestas bei kaimas Mosėdžio sen., Skuodo rajone, patenkantis į Salantų regioninio parko teritoriją. Pridedu nuorodą: http://www.maps.lt/map/default.aspx?lang=lt#q=%c5%a1ilal%c4%97 Taip pat šį kaimą galite rasti Mosėdžio seniūnijos kaimų sąraše: https://lt.wikipedia.org/wiki/Mos%C4%97d%C5%BEio_seni%C5%ABnija
2016-05-16 Laba diena , norečiau sužinoti kur minijos upeje negalima zveojoti ar yra tokie ruozai ?
Salantų regioninio parko direkcija informuoja, kad žvejyba ir lankymasis draudžiamas Minijos upės ruože, kuris patenka į Minijos gamtinio rezervato teritoriją. Minijos gamtinis rezervatas yra išsidėstęs kairiajame (ties Dyburių k., Plungės r.) ir dešiniajame (ties Vaitkių ir Bulikų k., Plungės r.) Minijos upės krante. Primename, kad vadovaujantis Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėmis, Minijos upės ruože, nuo Lankupių iki Salanto upės žiočių draudžiama žvejoti nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 15 d. neturint žvejo mėgėjo kortelių ar nemokamos žvejybos teisės. Taip pat Minijos upėje nuo Didovo ežero iki Salanto upės žiočių draudžiama mėgėjų žvejyba nuo spalio 1 d. iki gruodžio 1 d., o nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d. draudžiama mėgėjų žvejyba ruože nuo Lankupių iki Salanto žiočių.
2016-02-03 Laba diena,norejau paklausyti ar galima regioninio parko draustinije prisistatyti priestata,jei galima tai kokie yra nuostatai.aciu.
Siekiant tiksliai atsakyti į Jūsų klausimą, būtų reikalinga papildoma informacija apie statinį, prie kurio Jūs norėtumėte statyti priestatą, žemės sklypą bei teritoriją, kurioje planuojate vykdyti statybos darbus, todėl prašome Jums patogiu būdu (el. paštu, telefonu, ar atvykus į Salantų regioninio parko direkciją) pateikti papildomą informaciją, kad galėtume atsakyti į Jūsų užduotą klausimą.
2015-10-21 Nerandu informacijos apie Kernavės piliakalnį, kokie darbai statant ir kada buvo įkurtas?
Salantų regioninio parko puslapyje patalpinta informacija tik apie Salantų regioninio parko vertybes, o Kernavės piliakalnis yra Kernavėje, Širvintų raj., valstybiniame Kernavės kultūriniame rezervate, tad daugiau informacijos apie jį Jums galėtų suteikti šio rezervato darbuotojai.
2015-10-10 Laba diena, Kartenoj Alanto gatvėje turime mažą žemės sklypą. Jis užaugęs krūmais ir medžiais, ar reikia leidimo norint išvalyti plotą?
Medžių ir krūmų kirtimo tvarka skiriasi priklausomai nuo žemės sklypo paskirties. Kitos paskirties (namų valdoje) krūmai ir medžiai gali būti kertami, jei jūsų žemės sklypo dokumentuose jie neįvardinti kaip "saugomi medžiai ir krūmai". Žemės ūkio paskirties žemės sklypuose, kurie yra saugomoje teritorijoje, krūmų ir medžių kirtimų darbai gali būti atliekami gavus seniūnijos pritarimą planuojamiems vykdyti darbams. Daugiau informacijos apie medžių ir krūmų kirtimo darbus bei leidimo gavimo tvarką rasite adresu https://www.kretinga.lt/taisykles (Želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės) arba Jums patogiu būdu galite kreiptis į direkciją, pateikiant papildomą informaciją apie tikslią sklypo vietą bei paskirtį.
2015-07-24 Laba diena, Nerandu informacijos kaip rasti Šauklių riedulyną, adresas ar bent jau koordinatės tikrai padėtų.
Visus parko lankytinus objektus galite rasti žemėlapyje: http://www.salanturp.lt/files/741/SALANTU%20RP%20turistine%20schema-pati%20paskutine.jpg o Šauklių riedulyno pažintinio tako pradžios koordinatės yra: 350298,6223878
2015-06-21 Laba diena, Kodėl jūsų puslapyje apie Dyburių atodangą taip gražiai aprašyta, o realiai nei nuoruodų, nei priėjimo nėra, o apžvalgos aikštelė nesutvarkyta? Net nekvepia, kad tai priklauso regioniniame parkui.
Kadangi aplink Dyburių atodangą esantį žemė yra privati, įrengti tako negalime, tačiau rekomenduojame aplankyti ne ką mažiau įspūdingą Dauginčių atodangą, kurią patogiai pasieksite eidami pažintiniu Šilpelkės (arba Dauginčių) miško taku. Plačiau apie jį: http://www.salanturp.lt/14552/informacija-lankytojams/pazintiniai-pesciuju-takai.html
2015-06-04 Laba diena, plaukiant Minija yra pastatyti informaciniai stendai, gal yra jų žemėlapis kur nors? Ir nuo kur iki kur jie sustatyti?
Informaciniai stendai, sustojimo vietas žymintys ženklai ir kita Minijos upės ženklinimo sistema yra įrengta nuo Mardosų k. (Plungės r.), per Salantų regioninį parką iki Kartenos miestelio (Kretingos r.). Detalesnę informaciją galite rasti www.salanturp.lt puslapyje, skyriuje Informacija lankytojams-Maršrutai, trasos arba http://www.salanturp.lt/29016/informacija-lankytojams/marsrutai-trasos.html
2015-05-14 Sveiki, Plaukiant Minija ties Cigonaliais arba ties Kartena kur galima statyti palapines, gal yra įrengtos stovyklavietės tose vietose?
Ties Cigonalių, Pecelių kaimais ir kiek už Kartenos galimybė statyti palapines yra tik susitarus su savininku, o ties Kartenos piliakalnio kompleksu yra įrengta poilsiavietė.
2015-05-11 Ar Regioninis parkas turi savo puslapį facebooke? Ar direkcija organizuoja visuotines ekskursijas?
Šiuo metu Salantų regioninio parko direkcija savo profilio neturi jokiame socialiniame tinkle. Visą informaciją, tiek apie planuojamus renginius, rasite mūsų internetinėje svetainėje www.salanturp.lt ir čia esančiame kalendoriuje.
2015-04-05 Laba diena, norėjau paklausti kokiu atstumu iki Minijos galima statyti automobilį?
Laba diena, Saugomų teritorijų įstatymas nurodo, kad pakrantės apsaugos juostoje draudžiama statyti autotransporto priemones arčiau nei 25 metrai nuo vandens telkinio kranto.
2013-10-25 Laba diena, noriu paklausti ar Kartenos miestelio, Alanto gatvė visa patenka į Salantų regioninį parką, teko girdėti, kad į regioninį parką patenka 150 metrų nuo Minijos.
Visa Alanto gatvė, Alanto upės atkarpa ir slėnis nuo Gaudučių kaimo iki Kartenos miestelio patenka į Salantų regioninį parką.
2013-03-14 Ar leidžiate pirmo kurso studentamas atlikti praktiką Salantų regioniniame parke?
Studentai gali atlikti praktiką Salantų regioninio parko direkcijoje, jeigu studijų programos tikslai ir praktikos tema atitinka direkcijos tikslus ir vykdomas funkcijas. Kiekvienu atveju prašome kreiptis į Salantų RP direkciją.
Pateikite klausimą


Sprendimas V studija | TVS