Naujienos

2011.09.28
Projektas „KELIAUK KITAIP“ ir jo metu dalinami „Eko pasai“. Kas tai?

,,KELIAUKIME KITAIP“ – tai projektas, skirtas informuoti apie galimybę keliauti KITAIP – alternatyviai, įdomiai, intriguojančiai, nutrūktgalviškai, darnoje su gamta ir apskritai įvairiapusiškai. Viena iš svarbiausių projekto „Keliaukime kitaip!“ veiklų - ,,Eko pasas”. Tai – pirmoji simbolinė viza į ekologijos pasaulį. ,,Eko pasai“ skirti saugomų teritorijų lankytojams, siekiant paskatinti juos domėtis Lietuvos gamta ir kultūros vertybėmis bei aplankyti visas Lietuvos saugomas teritorijas.

Kodėl verta turėti ,,Eko pasą”?

,,Eko pasas“ gali tapti puikiu kišeniniu kelionių po Lietuvos saugomas teritorijas vadovu ir asmeniniu gidu, padedančiu gyventi darniai su gamta. Keliaujant saugomų teritorijų maršrutais su ,,Eko pasu“, galima rinkti atžymas apie apsilankymus. Atžymos suteikiamos Lietuvos saugomų teritorijų direkcijose ir lankytojų centruose. „KELIAUK KITAIP“ propaguoja tokias keliones ir skatina žmones aplankyti kuo daugiau objektų bei susirinkti kuo daugiau atžymų.

Iki 2011 m. gruodžio 31 d. atsiųstos (el. paštu ekopasas@keliaukkitaip.lt) užpildytų ar dalinai užpildytų „Eko pasų“ kopijos dalyvauja ,,Eko paso“ loterijoje. Aktyviausi, aplankę daugiausiai Lietuvos saugomų teritorijų – surinkę daugiausiai atžymų bus apdovanoti vertingais prizais. Savo įspūdžius, fotografijas iš apsilankymų Lietuvos saugomose teritorijose atsiuntus el. paštu keliaukkitaip@keliaukkitaip.lt taip pat galima laimėti vertingus prizus.

,,Eko pase” rasite:

•    Eko keliautojo atmintinę – svarbiausias elgsenos gamtoje taisykles;

•    informaciją apie projektą ,,Keliauk kitaip”;

•    lankomų saugomų teritorijų sąrašą su atžymų skiltimis;

•    Lietuvos lankomų saugomų teritorijų žemėlapį;

•    kiekvienam tikram eko keliautojui privalomą memorandumą;

•    asmeninį garbės kodeksą.

,,Eko pasai” dalinami Saugomų teritorijų direkcijose ir lankytojų centruose. Be to, „Eko pasą” galima atsisiųsti internetu iš svetainės http://keliaukkitaip.lt/ekopasas/EKO_PASAS.pdf. Atsispausdinę, užregistruokite jį ekopasas@keliaukkitaip.lt ir pradėkite lankyti saugomas teritorijas bei rinkti atžymas!

,,Eko paso” registracija:

Parašykite į ekopasas@keliaukkitaip.lt savo vardą, pavardę, el. paštą, kaip įsigijote ,,Eko pasą” (kuriame saugomų teritorijų lankytojų centre, direkcijoje ar atsispausdinote patys). Užregistravus ,,Eko pasą” Jūs tampate eko klubo nariu.

Daugiau informacijos: tel. nr. 8-615-55322, el. p. info@keliaukkitaip.lt.

Apie projektą ,,KELIAUKIME KITAIP”

Projekto „KELIAUKIME KITAIP“ internetinėje svetainėje www.keliaukkitaip.lt Jūsų laukia komentarai, tiesioginės video ir radijo transliacijos iš saugomų teritorijų, vertingi patarimai ir pastabos. Portale talpinama informacija apie Projekto ,,Keliauk kitaip“ komandos organizuojamus patyriminius žygius po Lietuvos saugomas teritorijas, ,,Gamtos riterio“, geriausio kūrinio, „Šiukšlių šeimos“ ir kt. konkursai, eko piliečių garbės lenta ir visa naujausia projekto informacija. Mūsų ir Jūsų surinkta emocinė, socialinė ir fizinė patirtis pristatoma virtualiame EKO KELIONIŲ ŽEMĖLAPYJE, kuris laisvai prieinamas VISIEMS.

Projekto pavadinimas – „Kompleksinė visuomenės informavimo ir švietimo apie saugomų teritorijų svarbą bei aplinkai palankų gyvenimo būdą programa „Keliaukime kitaip!“, Nr. VP3-1.4-AM-09-K-01-015.

Projekto tikslas – užtikrinti veiksmingą visuomenės informavimą ir švietimą apie saugomų teritorijų būklę bei svarbą, skatinant pasirinkti aplinkai palankų gyvenimo būdą.

Projekto trukmė: 2011 m. kovas–2012 m. vasaris.

Projekto vykdytojas VšĮ ,,Bendruomenių santykių konsultantai“ – tai viešoji įstaiga, užsiimanti kūrybinių industrijų, ekologinių, socialinių projektų rengimu ir įgyvendinimu.

Projekto partneriai: Lietuvos valstybinių parkų ir rezervatų asociacija (LVPRA) ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos (VSTT).

Picture1.jpg


Atgal


Sprendimas V studija | TVS