Naujienos

2018.06.25
Parengta Salantų regioninio parko edukacinė programa
Edukacinę programą pristato gerb. mokytoja V. Rudavičienė

Siūlome išbandyti Salantų regioninio parko edukacinę programą! Jos sumanytojai ir kūrėjai – Salantų regioninio parko direkcija ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius bei grupė kompetentingų savo srities pedagogų. Rengėjų darbo grupė šiais metais paruošė paskutinę edukacinės programos dalį ir, besibaigiant mokslo metams, pristatė visą Salantų regioninio parko edukacinę programą. Jos tikslas – vykdyti mokinių edukacinę pažintinę ir kultūrinę veiklą bei sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui plėtoti.
Salantų regioninio parko edukacinė programa pradėta rengti 2014 m., trimis etapais, suskirstant ja į tris dalis: pietinę, vidurinę ir šiaurinę. Pirma edukacinės programos „Salantų regioninio parko pietinė dalis“ paruošta 2015 m., kita – „Salantų regioninio parko vidurinė dalis“ pristatyta 2017 m. pradžioje ir trečia, paskutinė „Salantų regioninio parko šiaurinė dalis“ parengta 2018 m.
Kiekvieną iš jų sudaro teorinių ir praktinių užduočių planas. Pažintiniai – praktiniai edukaciniai užsiėmimai skirti 1-10 klasių ir I-IV gimnazijos klasių mokiniams, gali vykti Salantų regioninio parko teritorijoje ir Salantų regioninio parko lankytojų centre (pasirinktinai). Be to, programą išbandę mokiniai ne tik pasisems žinių apie Salantų regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes, įgaus naujų įgūdžių, bet ir praplės savo akiratį, ugdys ekologinę kultūrą ir kūrybinę iniciatyvą. Programa sudarys sąlygas mokytis, pažinti ir tyrinėti naujose, žaliosiose mokymosi aplinkose, organizuojant pamokas – išvykas po atviru dangumi.
Išvykos trukmė yra orientacinė, gali kisti nuo veiklos apimties ir grupės galimybių bei pasirinktų objektų skaičiaus. Programą būtina užsisakyti ir suderinti iš anksto. Siūlome mokyklų ir gimnazijų bendruomenėms, jų mokytojams, auklėtojams ir mokiniams išbandyti ir patiems įsitikinti edukacinės programos teikiama nauda.
Nuoširdžiai dėkojame visai darbo grupei, prisidėjusiai prie Salantų regioninio parko edukacinės programos parengimo: Astai Pocienei – Kretingos rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vyr. specialistei; Aušrai Gedgaudienei – Kretingos rajono Kartenos daugiafunkcio centro pavaduotojai ugdymui, biologijos mokytojai metodininkei; Valdonijai Karaliūnienei – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos dailės mokytojai ekspertei; Soterai Martusevičienei – Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos pradinio ugdymo mokytojai metodininkei; Virginijai Rudavičienei – viešosios įstaigos Pranciškonų gimnazijos lietuvių kalbos mokytojai metodininkei, etninės kultūros mokytojai ekspertei; Ritai Tamošauskienei – Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei; Daliai Zibalienei – Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei ir Salantų regioninio parko specialistams. 


Daugiau informacijos galite rasti mūsų internetinio puslapio skyriuje „Edukacija“.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS