Naujienos

2018.05.16
Kartenos piliakalnio šlaite susiformavo nuošliauža
Kartenos piliakalnio šlaitas su nuošliauža

Šių metų pavasarį, Kartenos piliakalnio šiauriniame šlaite esančioje griovoje buvo pastebėta nuošliauža (ar įgriūva). Salantų regioninio parko direkcija informavo atsakingas institucijas ir iniciavo pirmąjį skubų susirinkimą Kretingos rajono savivaldybės administracijoje susidariusiai situacijai spręsti. Greitu laiku, gegužės 21-25 dienomis yra planuojamas atsakingų institucijų atstovų sudarytos komisijos susitikimas vietoje, prie Kartenos piliakalnio nuošliaužos, piliakalnio būklei įvertinti ir padarinių priežasčiai nustatyti bei atitinkamiems sprendimams dėl tolimesnių veiksmų priimti.
Valstybės saugomo kultūros paminklo Kartenos piliakalnio su gyvenviete (unikalus objekto kodas 23783) teritorijoje, Kartenos sen., Kretingos r. sav., piliakalnio kalvos šiauriniame šlaite esančioje griovoje susiformavusi nuošliauža pastebėta šių metų pavasarį. Iki šiol, po atliktų tvarkymo darbų Kartenos piliakalnio archeologiniame komplekse, jokių panašių problemų nėra buvę. Kartenos piliakalnio archeologinį-istorinį kompleksą sudaro ne tik piliakalnis su gyvenviete, bet ir mitologinis akmuo, vadinamas Laumės kūliu su Karvės ar Velnio pėda bei netoliese esantis Kartenos Lurdas – Lurdo grota su Švč. Lurdo Marijos skulptūra. Apie 8,5 ha šio komplekso buvo tvarkoma 2011-2013 m., įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“, Europos Sąjungos fondų ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
Primename, jog komplekse suprojektuoti pėsčiųjų takai (2,8 km), laiptai, įrengta poilsiavietė su suolais, tualetu bei paplūdimiu ir apžvalgos aikštelės, pastatyti informaciniai stendai, ženklai ir nuorodos, apjungiančios visus svarbiausius šio komplekso objektus. Be to, ruošiantis tvarkymo darbams vykdyti archeologiniai žvalgymai, atlikti detalūs tyrimai. 2012-2013 m. Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis įrengtas 411 m ilgio privažiavimo kelias. Piliakalnio ir jo prieigų teritorijoje taip pat atlikti kraštovaizdžio formavimo kirtimai, atvėrę visą kairiajame Minijos kranto slėnyje stūksančio Kartenos piliakalnio ir jį supančio kultūrinio paveldo grožį. Sukurtas vieningas kompleksas savo ištekliais užburia lankytojus iš visos Lietuvos, o karteniškiams jis tapo susiėjimo ir miestelio švenčių vieta.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS