Naujienos

2017.06.07
Vykdomas griežlių monitoringas
Griežlių patinai aktyviausi sutemus.

Salantų regioninio parko direkcijos darbuotojai pagal patvirtintą Valstybinės aplinkos monitoringo programą šiais metais "Natura 2000" teritorijose vykdo valstybinį griežlių monitoringą. Griežlių stebėjimai vykdomi kas du metai nuo 2005 m. trijose paukščių apsaugai svarbiose teritorijose (PAST): Erlos ir Salanto upių senslėniuose, Minijos upės slėnyje (Kretingos ir Plungės raj.) ir Apšės upės slėnyje (Apšės biosferos poligone) Šiemet griežlių monitoringas vykdomas jau septintą kartą.
Šių paukščių stebėjimai vyksta naktį, pradedant nuo 22 val. Stebėjimų metu registruojamas griežlių patinų balsų skaičius. Jų apskaitos vykdomos gegužės trečią, birželio pirmą ir birželio antrą-trečią dekadomis. 
Griežlės – tai pievų paukščiai, įsikuriantys didelėse salpinėse paupių pievose ir yra jautrios greitiems žemės naudmenų pokyčiams, todėl tai globaliai nykstanti paukščių rūšis, įrašyta ir į Lietuvos Raudonąją knygą. Griežlėms netinka per intensyvus ankstyvas ganymas ir šienavimas, pievų suarimas arba, atvirkščiai, jų apleidimas, kai pievos pradeda užaugti krūmais. Remiantis jau septintus metus surenkamais duomenimis iš stebimų teritorijų, griežlių populiacija išlieka stabili. 


Atgal


Sprendimas V studija | TVS