Naujienos

2017.01.31
Vilkų ir lūšių apskaitos 2017 m.

Vilkų ir lūšių apskaitą numatoma atlikti vienu metu visuose Lietuvos miškuose – vasario 7 ir 10 d., esant tinkamoms gamtinėms sąlygoms. Vilkų ir lūšių apskaita atliekama skaičiuojant jų pėdsakus sniege.

Apskaitos laikas nustatomas sausio – kovo mėnesiais, esant nuolatinei, naujai sniego dangai. Apskaita vykdoma du kartus. Šiais metais vilkų ir lūšių apskaitą numatoma atlikti vienu metu visuose Lietuvos miškuose – vasario 7 ir 10 d. Jei oro sąlygos bus nepalankios, apskaitą planuojama nukelti.

Vilkų ir lūšių apskaitą vykdys valstybės įmonių miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai. Apskaitoje, be valstybės įmonių miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojų, gali dalyvauti medžiotojai, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir kiti norintys asmenys.

Pagrindinis visuomenės įtraukimo į apskaitą tikslas – raginti domėtis Lietuvoje gyvenančiais plėšriaisiais žvėrimis, jų gausos ir apsaugos klausimais.

Norėdami dalyvauti apskaitoje turite apie tai pranešti VĮ miškų urėdijai ar valstybinio gamtinio rezervato direkcijai, pasirinkdami girininkiją ir dieną, kurią ketinate dalyvauti apskaitoje. Platesnė informacija apie išankstinės registracijos ir dalyvavimo apskaitoje sąlygas skelbiama VĮ miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų tinklalapiuose.

Kviečiame visus norinčius dalyvauti apskaitoje!


Atgal


Sprendimas V studija | TVS