Naujienos

2015.10.05
Palinkėjome sparnuočiams gero kelio

Jau 22-ą kartą Europoje ir kai kuriuose Azijos šalyse vyko vienas didžiausių ir masiškiausių paukščių apsaugai ir populiarinimui skirtas renginys – paukščių palydos.  Ši kasmetinė tarptautinė iniciatyva vadinama EuroBirdwatch. Jos metu organizatoriai siekia didinti visuomenės susidomėjimą paukščiais ir jų apsauga, nes efektyvios gali būti tik bendros žmonijos pastangos, suteikiant viltį nykstančioms sparnuočių rūšims ir saugant jų svarbias buveines visame jų migracijos kelyje. Daugiau nei 25 000 žmonių dalyvavo 1046 renginiuose. Bendrai stebėta daugiau nei 4 milijonai sparnuočių!
Kartu su Kretingos rajono Salantų gimnazijos moksleiviais palydėti išskrendančius paukščius rinkomės penktadienį. Stiprus vėjas nebuvo palankus nei paukščiams, nei jų stebėtojams, tačiau vis tiek pavyko pastebėti 6 skirtingų rūšių paukščius, mokiniai mokėsi naudotis žiūronais, atliko nesudėtingas ir linksmas užduotis apie paukščius, taip pagilindami savo žinias apie mūsų artimoje aplinkoje gyvenančius sparnuočius.
Lietuvos indėlis šiame tarptautiniame renginyje šiais metais didelis. Lietuvoje tai 21-os – paukščių palydos. Šis, kasmet populiarėjantis, renginys sulaukia vis gausesnio dalyvių būrio. Šiemet Lietuvoje buvo surengti 36 paukščių palydų renginiai, kuriose dalyvavo apie tūkstantis žmonių! Lietuvoje šiais metais stebėti net 600 348 sparnuočiai, priklausantys net 136 paukščių rūšiai. Tai oficialūs rezultatai. 


Atgal


Sprendimas V studija | TVS