Naujienos

2015.09.22
Kviečiame į paukščių palydas!
Mažasis erelis rėksnys

Šių metų pirmąjį spalio savaitgalį – 2-4 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio iš daugiau kaip 30-ties Europos šalių ir išlydėti išskrendančius paukščius. Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus. Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinis renginys skaičiuoja jau 22– uosius metus.
Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausiai migruojantiems paukščiams stebėti, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir kartu juos suskaičiuokite.
Salantų regioninio parko direkcija prisideda prie šios gražios iniciatyvos ir spalio 2 d. kviečia į paukščių palydas Salantų miesto parke. Dėl detalesnės informacijos kreiptis el. paštu dovile@salanturp.lt arba tel. 869815232


Atgal


Sprendimas V studija | TVS