Naujienos

2015.06.03
Šiais metais vykdomas ir griežlių valstybinis monitoringas
Salanto upės slėnis

Salantų regioninio parko direkcijos darbuotojai šiais metais atliks ne tik tulžių, bet ir griežlių valstybinį monitoringą. Pastarasis atliekamas kas dveji metai, todėl vykdant Valstybinę aplinkos monitoringo programą, šiemet ekologinio tinklo „Natura 2000“ paukščių apsaugai svarbiose teritorijose bus atliekama ir griežlių apskaita.
Griežlė – globaliai nykstanti paukščių rūšis, įrašyta ir į Lietuvos Raudonąją knygą. Jų apskaitos vykdomos gegužės trečią, birželio pirmą ir birželio antrą-trečią dekadomis. Šių paukščių balsai registruojami apskaitų taškuose tris valandas, pradedant nuo vidurnakčio. Kitu paros metu dažniausiai girdimi tik dalies patinų balsai, kurie neatspindi tikrosios populiacijos būklės. Be to, stebėjimų metu vertinami žemės ūkio veiklos ypatumai, ypač susiję su pievų bei ganyklų naudojimu, hidrologinio režimo ir kraštovaizdžio didesni pokyčiai.
Vadovaujantis parengta Europos Bendrijos svarbos perinčių paukščių rūšių populiacijų monitoringo metodika, Salantų regioninio parko darbuotojai griežlių apskaitą atlieka trijose paukščių apsaugai svarbiose teritorijose (PAST): Erlos ir Salanto upių senslėniuose (Skuodo ir Kretingos r.), Minijos upės slėnyje (Kretingos ir Plungės r.) ir Apšės upės slėnyje (Apšės biosferos poligone, Skuodo rajone). Šiemet griežlių monitoringas vykdomas jau šeštą kartą.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS