Naujienos

2015.04.27
Baltųjų gandrų sugrįžtuvės
Renginys prie vyskupo M.Valančiaus klėtelės

Jau ne vienerius metus vyskupo M.Valančiaus gimtinės muziejus rengia gandrų sugrįžimo šventę. Tad ne išimtis ir šie metai, kuomet balandžio 24 d. prie senosios klėtelės susirinko nemažas būrys Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos penktokų ir šeštokų lydimi biologijos mokytojo Viktoro Stropaus.

Saulėta ir graži diena leido pasidžiaugti atbundančia gamta ir čia pat klėtelės pašonėje pabendrauti, pakalbėti apie baltuosius gandrus ir pažaisti senuosius lietuvių žaidimus. Apie gandrų mitybą, gyvenseną, migraciją pasakojo Salantų regioninio parko vyr. ekologė Asta Bagočienė, o smagia muzika ir senovės lietuvių pamėgtais žaidimais apie gandrą, garnį ir kitus paukštelius linksmino Liudas Augaitis.

Nors baltasis gandras yra Lietuvos nacionalinis paukštis, svarbus kaip etnokultūros dalis, tačiau retas kuris žinojo, kad šie paukščiai dar tik kovo 25 d. sugrįžo iš šiltųjų kraštų (vidurio ir pietų Afrikos) ir vos už 5 mėnesių vėl paliks gimtąsias vietas. Per šį trumpą laiką jie turi ne tik susikrauti lizdą ar pataisyti senąjį, padėti kiaušinius, bet ir išperėti bei užauginti savo jauniklius.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS