Naujienos

2015.03.20
Žemės dienos paminėjimas

Žemė savo kasmetinėje kelionėje aplink Saulę lygiadienio orbitos tašką pasiekia kovo 20 dienos pavakare, 18 valandą, 57 minutes. Tai pavasario pradžia, žymima kaip tarptautinė Žemės diena. Šiomis dienomis ateina pavasario lygiadienis - dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. 

Lietuvai atgavus nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnel ragino mūsų tautą taip pat tapti Žemės globėjais, o pavasario lygiadienį minėti kaip Pasaulinę Žemės dieną. Atsiliepdama į šį kreipimąsi, tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir Lietuvoje. 
Kiekvienas turėtume pagalvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdieninę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme. Pasaulinė Žemės diena mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje bei darbo vietoje. 
Šią dieną paminėjome su Salantų gimnazijos moksleiviais, iškėlėme Žemės vėliavą, tuo prisimindami, kad gyvybės lopšį būtina saugoti nuo taršos, beatodairiško naudojimo. Pasirūpinkime savąją gamtine aplinka, ir mūsų kraštas bus dar mielesnis. 


Atgal


Sprendimas V studija | TVS