Naujienos

2014.10.10
Projekto veiklų pristatymas Šauklių riedulyne
Šauklių riedulyno prieigose

Salantų regioninio parko direkcija, trečius metus įgyvendindama Life+ projektą „Degraduojančių europinės svarbos buveinių atkūrimas Lietuvos valstybiniuose parkuose“ (Nr. LIFE10 NAT/LT/117) šių metų spalio 9 d. suorganizavo projekto veiklų Šauklių riedulyne pristatymą. Šis susitikimas buvo skirtas kitų rajonų savivaldybių atstovams, kad kuo plačiau ir daugiau žmonių sužinotų apie vykdomą Life+ projektą Skuodo rajone Šauklių kaime, Salantų regioniniame parke.
Šiame susitikime dalyvavo gausus Kretingos rajono savivaldybės darbuotojų būrys. Buvo aptartos Life+ programos finansavimo galimybės, paraiškų teikimo klausimai ir projekto įgyvendinimo teikiama nauda. Nors pagrindinis Life+ projekto įgyvendinamų veiklų Šauklių riedulyne tikslas – atkurti ir išsaugoti Europinės svarbos kadagynų, viržynų bei pievų buveines „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje, tačiau taip pat šio projekto metu siekiama sudaryti kuo palankesnes sąlygas lankytojams susipažinti su Šauklių riedulynu ir jame esančiomis vertybėmis.
Todėl visi susitikimo dalyviai lankėsi ir pačiame Šauklių riedulyne. Patys išbandė ir pasivaikščiojo nauju 300 m ilgio mediniu taku ir pripažino, kad įveisus 20 vnt. muflonų bandą, teritorija taps dar patrauklesnė įvairesnėms lankytojų grupėms. Jau dabar sutvarkyta 40 ha teritorija: iškirsti menkaverčiai krūmai ir medžiai bei jų atžalos, pastatytas informacinis stendas. Be to, Šauklių riedulyne geresnei teritorijos apžvalgai bus pastatytas ir apžvalgos bokštelis. Greitu laiku bus baigti visi statybos darbai: aptverta maždaug 40 ha sutvarkyta teritorija, pastatytas aptvaras, laiptai per jį, šėryklos ir ėdžios.
Visi Šauklių riedulyne atliekami darbai finansuojami Europos Sąjungos Life+ programos, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos ir projekto partnerių. Life+ programa – tai Europos Sąjungos priemonė aplinkos apsaugos projektams finansuoti.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS