Naujienos

2014.12.22
Netradicinės pamokos apie Salantų regioninį parką
Paskaitos klauso ir penktos klasės mokiniai

Šiais metais Salantų regioninio parko direkcijos darbuotojai savo iniciatyva skatino ir kvietė Kretingos ir Skuodo rajonų mokyklų bendruomenes, ne tik patenkančias į parko teritoriją, daugiau sužinoti apie greta jų esančias saugomas teritorijas. Pasiūlę mokyklų bendruomenėms pravesti apie 1 valandos trukmės paskaitą ir viktoriną-protų mūšį apie Salantų regioninį parką, sulaukėme 7 mokyklų ir gimnazijų atsiliepimų ir kvietimo atvykti. Juk viktorinos „Pažink Salantų regioninį parką“ tikslas – skatinti jaunimą pažinti Salantų regioninį parką, domėtis savo krašto gamta ir kultūra bei ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą.
Pirmieji susidomėjimą išreiškė VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykla. Vėliau paskaitos vyko ir Salantų gimnazijoje, Kretingos Pranciškonų gimnazijoje, Kretingos r. Grūšlaukės pagrindinėje mokykloje, Kretingos J.Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje. Norą suorganizuoti netradicines pamokas mokiniams išreiškė Kretingos r. Kartenos vidurinės ir Baublių mokyklų-daugiafunkcių centrų kolektyvai.
Pradžioje susitikimo direkcijos darbuotojai skaitė pranešimą-paskaitą apie Salantų regioninio parko išskirtines vertybes. Po jos vyko viktorina-protų mūšis, užduodant bent 10 klausimų, susijusių su išgirsta informacija. Visi greičiausiai atsakę buvo apdovanoti atminimo dovanėlėmis.
Džiaugiamės mokinių ir jų mokytojų entuziazmu nuo pat pirmos iki vienuoliktos klasės ir tikimės, kad tokios netradicinės pamokos paskatins ir plačiau pasidomėti savo krašto istorija, gamtos ir kultūros paveldu.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS