Naujienos

2014.08.27
Šilpelkės miške įrengtas naujas pažintinis pėsčiųjų takas
Minijos vingiai nuo Dauginčių atodangos

Salantų regioniniame parke, viename įspūdingiausių Minijos upės vingių, kur ošia Dauginčių arba Šilpelkės miškas neseniai baigtas įrengti apie 1,5 km ilgio pažintinis pėsčiųjų takas. Darbai buvo vykdomi Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis, įgyvendinant Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“. Eidami Šilpelkės miško pažintiniu pėsčiųjų taku pamatysite ir susipažinsite su Natura 2000 buveinių apsaugai svarbia teritorija (BAST), Minijos slėnio ties Dyburiais ekosistema ir joje aptinkamomis europinės svarbos buveinėmis. Būtent šiuo tikslu bei siekiant išvengti ir/ar sumažinti daromą neigiamą lankytojų srautų poveikį čia esančioms europinės svarbos vertybėms ir buvo įrengtas Šilpelkės miško pažintinis pėsčiųjų takas. 


Natūralus, savaime susiformavęs Šilpelkės miškas, kurio ištakos siekia seniausius priešistorinius laikus, turtingas ir čia esančiomis kultūros paveldo vertybėmis. Viena jų – Dauginčių piliakalnis, dar vadinamas Pilale arba Mėnulio kalnu. Pastarąjį vardą gavęs dėl pietrytinėje dalyje esančio pusmėnulio formos kauburio. Būtent Dauginčių piliakalnis ir pasitiks visus atvykusius į Šilpelkės pažintinį pėsčiųjų taką. 
Pesciuju_Silpelkes_takas.JPG
Transporto priemones palikę atokvėpio vietoje ties Dauginčių kaimo senosiomis kapinėmis, toliau keliaukite sekdami nuorodas. Pro didingąjį Dauginčių piliakalnį, senuoju miško keliuku vingiuojantis takas, kviečia pasimėgauti miško skleidžiamais kvapais ir garsais. Netrukus pasieksite ir vieną įspūdingiausių Minijos skardžių – Dauginčių atodangą. Nors įvairaus dydžio atodangų gausu palei visą Minijos upę, tačiau nuo Dauginčių atodangos atsiveriantis vaizdas į Minijos slėnį – vienas įspūdingiausių. Ne veltui šią vietovę vietiniai gyventojai dar vadina Lietuvos Šveicarija. O galbūt jums pavyks pastebėti ir į Lietuvos raudonąją knygą įrašytą paukščių rūšį – tulžį, kuris lizdą įsirengia ir peri tokiuose, ties staigesniais upės vingiais ardomuose šlaituose – atodangose. 

Pasigrožėję griovų ir šlaitų miškais apaugusiais upės skardžiais, raguvomis, pro parką primenantį skroblyną vėl pasieksite Miniją. Jos šniokščiančių vandenų garsas lydės jūs iki pat Dauginčių piliakalnio, kur ir pradėjote keliauti. 

Šis Šilpelkės pažintinis pėsčiųjų takas, tai dalis projekto, kurio tikslas – išsaugoti Natura 2000 teritorijose: BAST Minijos slėnyje ties Dyburiais, BAST Nasrėnų pievose ir PAST Minijos upės slėnyje (nuo Mardosų k. iki Kartenos) aptinkamas europinės svarbos gamtines buveines ir saugomas augalų ir gyvūnų rūšis, sureguliuoti lankytojų srautus ir taip sumažinti daromą neigiamą poveikį vertybėms bei supažindinti lankytojus su jų verte ir informuoti apie gamtotvarkos priemonių svarbą.

Natura 2000 tai europinės svarbos saugomų teritorijų tinklas, skirtas išsaugoti visos Europos mastu retas ar nykstančias gyvūnų bei augalų rūšis ir gamtines buveines. Šį tinklą sudaro dviejų tipų saugomos teritorijos: 1) Buveinių apsaugai svarbios teritorijos (BAST) ir 2) Paukščių apsaugai svarbios teritorijos (PAST).

Picture1.jpg VSTT logo _1.jpg


Atgal


Sprendimas V studija | TVS