Naujienos

2014.08.21
Comenius Regio partnerysčių projekto „Būk savanoris – keisk pasaulį“ partnerių susitikimas Kretingoje
Svečiai iš Rumunijos Kartenos piliakalnio komplekse

Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius 2013 m. rugsėjo mėn. pradėjo įgyvendinti Švietimo mainų paramos fondo finansuojamą Mokymosi visą gyvenimą programos veiklos Comenius Regio partnerysčių projektą „Būk savanoris – keisk pasaulį“.
2014 m. birželio 1-6 dienomis Kretingos rajone lankėsi projekto partneriai iš Rumunijos. Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos bendruomenė svečius pasitiko su lietuviškomis tradicijomis – tautiniais rūbais pasipuošę mokiniai vaišino juos lietuviška duona, mokyklos direktorė tarė sveikinimo žodžius. Po to, prie arbatos puodelio ir tradiciniais lietuviškais valgiais nukrauto stalo rumunai buvo supažindinti su mokyklos istorija, žmonėmis ir vertybėmis. Labiausiai juos sudomino Kretingos Simono Daukanto pagrindinės mokyklos mokinių ir matematikos mokytojos Nijolės Andriuškytės sukurtas projekto logotipas, kuris taps oficialiu šio projekto ženklu. Svečiai taip pat žavėjosi ir mokinių bei mokytojų parengta menine programa. Jie negalėjo patikėti, kad mokiniai taip puikiai paruošiami per neformaliojo švietimo užsiėmimus. Svečiai žavėjosi mokinių meile šokiui, dainai ir mokytojų atsidavimu savo darbui. Projekto partneriai taip pat liko sužavėti nepriekaištingai sutvarkyta mokyklos vidine ir išorine aplinka. Savo pėdsakus svečiai iš Rumunijos paliko mokyklos muziejuje – čia jie visi rumuniškai pasirašė svečių knygoje.
Svečiai iš Rumunijos susipažino ir su Salantų regioninio parko lankomais objektais. Ekskursijos metu, pabuvojo Salantuose, kur aplankė Salantų dvaro parką ir jame augantį storiausią kaštoną Lietuvoje, užlipo ant Kalnalio apžvalgos bokšto, pasigrožėjo Salanto upės slėnio panorama ir Imbarės piliakalnio didybe. Nebuvo pamirštas ir Mosėdžio miestelis su jį garsinančiu Respublikiniu V. Into akmenų muziejumi. Tačiau pagrindinis ekskursijos tikslas buvo supažindinti kolegas iš Rumunijos su Kartenos piliakalnio istoriniu-archeologiniu kompleksu, kuriame projekto metu numatoma vykdyti savanorišką veiklą. Juk projekto tikslas – motyvuoti mokinius užsiimti savanoriška veikla, ugdyti mokinių savanoriškos veiklos įgūdžius ir plėtoti savanorystės idėją mokykloje ir už jos ribų bei dalintis patirtimi su vietos ir užsienio partneriais.
Projekto koordinatorius - Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, vietos partneriai – Kretingos Simono Daukanto pagrindinė mokykla, Kretingos rajono Kartenos vidurinė mokykla ir Salantų regioninio parko direkcija. Regiono (tarptautinio) partneris – Rumunija, Hurezani miesto švietimo institucijos. Projekto vadovas - Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila.

EU_flag_LLP_LT.jpg


Atgal


Sprendimas V studija | TVS