Naujienos

2014.08.11
Kartenos piliakalnis – viena iš 10 vietų Lietuvos saugomose teritorijose, kurias turi pamatyti 2014 metais!
Kartenos piliakalnio istorinis - archeologinis kompleksas

Šiais metais Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos sudarė dešimties siūlomų aplankyti pačių įspūdingiausių naujai sutvarkytų vietovių ir objektų sąrašą, į kurį pateko ir Kartenos piliakalnis Salantų regioniniame parke.

Tad, jeigu dar nesate matę įspūdingojo Minijos slėnio, pats laikas suskubti ir aplankyti Kartenos miestelį su upės slėnyje įsikūrusiu, lankymui pritaikytu Kartenos piliakalniu. Kartenos piliakalnio istorinį-archeologinį kompleksą sudaro ne tik piliakalnis su gyvenviete, bet ir mitologinis akmuo, vadinamas Laumės kūliu su Karvės ar Velnio pėda bei netoliese esantis Kartenos Lurdas – Lurdo grota su Švč. Lurdo Marijos skulptūra. Spėjama, kad jis įrengtas buvusio pagonių alko vietoje. Be to, manoma, kad IX - XIII a. Kartena buvo svarbus kuršių gynybinis centras. Šiai tvirtovei teko atlaikyti ne vieną priešo antpuolį, kol 1263 m. ji buvo sudeginta kryžiuočių.

Šiandien Kartenos piliakalnio archeologiniame komplekse įrengtas pėsčiųjų takas su informaciniais stendais, ženklais bei nuorodomis, kita rekreacine infrastruktūra, kurią ir kviečiame išbandyti. Keliaujant iš pajūrio magistraliniu A11, Šiauliai-Palanga keliu turite pasiekti vaizdingame Minijos upės slėnyje įsikūrusį Kartenos miestelį. Tik pervažiavus tiltą per Miniją, sukite į dešinę ir apie 1 km laikykitės dešinio 2307 kelio. Vėl pasukus į dešinę, už maždaug 700 m išvysite nuorodą link Kartenos piliakalnio.

Galimybės prasmingai keliauti po gamtą, po saugomas teritorijas kasmet didėja: sutvarkyti paveldo objektai, įrengti nauji pažintiniai gamtos takai, apžvalgos bokštai ir regyklos, nuorodos ir informaciniai stendai. Keliautojus užsukti kviečia saugomų teritorijų Lankytojų centrai su unikaliomis vidaus ekspozicijomis. Tad 2014 metais siūlomi aplankyti 10 naujai sutvarkytų lankytinų vietų nacionaliniuose ir regioniniuose parkuose:
1. Pūčkorių atodanga. Pavilnių regioninis parkas.
2. Aukščiausias Lietuvos taškas - Aukštojo kalva. Juozapinės draustinis.
3. Šatrijos kalnas. Varnių regioninis parkas.
4. Kalniškių konglomeratų ir Žiegždrių atodangų gamtos takas. Kauno marių regioninis parkas.
5. Kartenos piliakalnis. Salantų regioninis parkas.
6. Platelių ežeras ir Siberijos pelkė nuo naujo apžvalgos bokšto. Žemaitijos nacionalinis parkas.
7. Metelių regioninio parko lankytojų centro ekspozicija prie Dusios ežero.
8. Kačėniškės piliakalnis. Sirvėtos regioninis parkas.
9. Liepa motinėlė – storiausia liepa Lietuvoje, valstybės saugomas gamtos paminklas.
10. Seredžiaus piliakalnis. Panemunių regioninis parkas

Kartu su žurnalu „Kelionės ir pramogos“ kviečiame ne tik šiais metais aplankyti minėtas 10 vietų saugomose teritorijose, bet ir dalyvauti konkurse – t.y. originaliai jas nufotografuoti, nupiešti, aprašyti. Konkursas vyks nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. Daugiau informacijos apie konkursą –www.vstt.lt.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS