Naujienos

2014.03.20
Ilgėjančios dienos bus skirtos Žemei
Žemės dienos minėjimas Salantuose

Kovo 20-ąją minima Žemės diena, ypatinga ir tuo, kad šiandien švenčiamas pavasario lygiadienis. Būtent šiandien visuose Žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Tai astronominio pavasario pradžia. Nuo šiandien naktys tik trumpės, o dienos vis ilgės iki pat Joninių, birželio 23-24 d. (trumpiausia naktis). Tad simboliška, kad kovo 20 d. Jungtinės Tautos paskelbė Pasauline Žemės diena.
Jau tapo gražia tradicija pagarbą Žemei rodyt visą ateinantį mėnesį. Šiuo laikotarpiu organizuojama bene daugiausiai įvairių renginių, minėjimų, konferencijų. Tikimės, kad ir šiais metais, plevėsuojanti Žemės vėliava, kurią kartu su Salantų gimnazijos ir Kartenos vidurinės mokyklos moksleiviais iškėlėme prie mokyklų, paskatins labiau domėtis, daugiau sužinoti ir pamatyti.
Be to, šį gražų laikotarpį, kai sulaukiame vis aukščiau kylančios saulės skleidžiamos šilumos, švenčiama ir Paukščių diena. Nors ji minima balandžio 1-ąją, tačiau pastaraisiais metais ši diena dažnai tapatinama su Pasauline Žemės diena, kartais apjungiama ir su Gandrų sugrįžimo švente (kovo 25 d.). Ir vis dėlto, svarbiausia yra tai, kaip mes mokame džiaugtis ir globoti mūsų mažuosius giesmininkus. Tad šiais metais, pasitikdami parskrendančius paukščius, kartu su Kartenos vidurinės mokyklos moksleiviais Šilpelkės miške iškabinome naujus Kretingos miškų urėdijos dovanotus inkilėlius, tikėdamiesi, kad juose apsigyvens kuo įvairesnių rūšių paukšteliai. Na, o Salantuose, kovo 25-ąją Salantų gimnazijos gimnazistai planuoja iškelti pačių pagamintus inkilus, kuriuos pagamino organizuoto konkurso „Koks paukštelis, toks namelis“ metu.
Kadangi saulės spinduliai kasdien vis labiau šildo atbudusią žemę ir visus apdalina linksma nuotaika, tikimės, kad jaunieji mūsų draugai prisidės ir prie pavasarinės tvarkymosi ir švarinimosi akcijos. Surinks iš žiemos sniego patalų „išlindusias“ šiukšles ne tik savo kiemuose, bet ir kitose jų pamėgtose vietose, paupiuose, pamiškėse. Lauksime Jūsų ir džiaugsimės kiekviena žemei ištiesta pagalbos ranka.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS