Naujienos

2014.01.09
Kviečiame suskaičiuoti žiemojančius vandens paukščius!
Didžiosios antys Salanto upės užtvankoje

Salantų regioninio parko direkcija kviečia visus gamta besidominčius žmones 2014 m. sausio 9 - 21 dienomis prisijungti prie Lietuvos ornitologų draugijos organizuojamos žiemojančių vandens paukščių apskaitos. Apskaitos metu, be vandens paukščių, bus skaičiuojamos ir kitos sparnuočių rūšys, kurių gyvenimas susijęs su vandeniu (garniai, jūriniai ereliai, tulžiai, vandens strazdai ir pan.).
Salantų regioninio parko direkcijos specialistai kartu su Kartenos vidurinės mokyklos moksleiviais sausio 10 d. 9 val. žiemojančius vandens paukščius skaičiuos Kartenos miestelio apylinkėse, Minijos upės atkarpoje nuo Asteikių kaimo iki Kartenos valymo įrenginių. O sausio 10 d. 14 val. kartu su Salantų gimnazijos moksleiviais - Salantų mieste Salanto upėje (atkarpoje nuo užtvankos iki valymo įrenginių) bei Salantų miesto užtvankoje.
Kviečiame visus norinčius prisijungti. Dėl papildomos informacijos galite kreiptis į Salantų RP vyr. specialistę Jurgitą Tertelienę, tel. (8 445) 58761, mob. tel. 861536681, el. p. jurgita@salanturp.lt . 

Tačiau Jūs galite ir savarankiškai skaičiuoti žiemojančius vandens paukščius. Apskaitos metu svarbu aprėpti kuo didesnę šalies neužšalusių vandens telkinių dalį, Lietuvos ornitologų draugija prašo apskaitas vykdyti patogesnėse Jums teritorijose (arčiau namų, žinomose vietose ir pan.), nes tuo atveju apimami didesni teritorijos plotai. Tačiau norime pabrėžti, kad vandens paukščiai gausiai koncentruojasi prie gyvenviečių, kur juos šeria žmonės. Tokiose vietose yra didelė tikimybė aptikti bent jau didžiųjų ančių sankaupas. Būtent šios rūšies gausą yra sunkiausiai įvertinti šalies mastu. Informuojame, kad vykdant apskaitas upėse, nėra būtina apeiti visą vagos ilgį. Svarbu tiksliai nurodyti apžvelgtos upės vagos ruožą, kad nebūtų sumuojami atskirų stebėtojų rezultatai, jei jie paukščius skaičiavo tuose pačiuose ruožuose. Svarbi yra informacija ne tik apie aptiktus žiemojančius paukščius, bet ir apie teritorijas, kuriose apskaitos vykdytos, tačiau žiemojančių vandens paukščių neaptikta. Apskaitos duomenis turėtų būti perduoti Lietuvos ornitologų draugijai. Internetiniame puslapyje www.birdlife.lt rasite daugiau informacijos apie šią apskaitą. Lietuvos ornitologų draugija stebėtojus prašo registruotis elektroniniu paštu egle686@gmail.com arba telefonu 8-659 81057. Registruojantis nurodykite kokioje teritorijoje planuojate skaičiuoti paukščius.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti žiemojančių vandens paukščių apskaitoje, nes jos sėkmė priklausys nuo to, kiek nuodugniai stebėtojai apžvelgs visus neužšalusius vandens telkinius ar atviras jų dalis. Daugelis žmonių pažįsta gausiausias žiemojančias vandens paukščių rūšis: gulbę nebylę, didžiąją antį, didįjį dančiasnapį ir kt. Todėl kiekvieno Lietuvos piliečio indėlis tampa svarbus ir jo duomenys yra nepaprastai vertingi.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS