Naujienos

2013.06.10
Kasmetinė, tradicinė tarpmokyklinė popietė - konkursas šiemet buvo skirta Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai paminėti
Kartenos vid. m-klos mokiniai, konkurso metu, prie sutvarkyto Kartenos piliakalnio

Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, gegužės 24 dieną yra švenčiama Europos parkų diena. Šiais metais birželio 5 d. ne tik šia proga, bet ir minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, Salantų regioninio parko direkcija organizavo tradicinę tarpmokyklinę popietę-konkursą ,,Ką žinai apie Lietuvos saugomas teritorijas". Renginys vyko poilsiavietėje prie Minijos upės ir greta esančio Kartenos piliakalnio istorinio-archeologinio komplekso (Kartenos mstl., Kretingos r.).
Nors kviestos buvo visų parko teritorijoje esančių mokyklų bendruomenės, tačiau kiekvienais metais vis kitoje Salantų regioninio parko dalyje vykstantis renginys, šiemet sulaukė tik Kartenos vidurinės mokyklos 11 mokinių komandos, sudarytos iš 8-11 klasių moksleivių. Ir vis dėl to, pasiskirstę į dvi grupes, mokiniai atliko įvairias užduotis, atsakinėjo į klausimus, susijusius su Salantų regioninio parko gamtos ir kultūros vertybėmis.
Pasidalinę atminimo dovanėles, visi patraukėme į greta esantį Kartenos piliakalnio archeologinį kompleksą, pasivaikščioti pėsčiųjų takais ir sužinoti daugiau apie šią vietovę. Kompleksą sudaro ne tik Kartenos piliakalnis su gyvenviete, bet ir mitologinis akmuo, vad. Laumės kūliu su Karvės, Velnio pėda bei netoliese garsėjantis Kartenos Lurdas. Čia mokiniai ne tik sužinojo, kad prieš akmenų mūro Lurdo grotą su Švč. Lurdo Marijos skulptūra esančio šaltinio vanduo turi gydomųjų savybių, o 1922 m. šioje, šventa laikomoje vietoje buvo pastatyta medinė koplyčia, bet ir išgirdo vieną Kartenos miestelio pavadinimo atsiradimo legendą-pasakojimą. Ji byloja, kad ant kalno prie Kartenos stovėjusi didelė pilis, kurią valdė žemaičių karalius. Ją ne kartą puolė rusai ir švedai. Sykį, nesutardami kam priklauso pirmumo teisė pulti pilį, švedai ir rusai susikovę tarpusavy. Nuo pilies kuorų stebėdamas slėnyje įsiplieskusį mūšį, žemaičių vadas sušukęs savo pavaldiniams: „Veizėkiet, karė tenaa!” („Žiūrėkite, karas tenai!“). Nuo to laiko, esą, vietovė vadinama Kartena.
Pasitikrinę savo žinias apie Salantų regioninį parką, Kartenos vidurinės mokyklos moksleiviai atsisveikino su viltimi, kad kitais metais renginio metu sudalyvaus ir kitų mokyklų komandos, su kuriomis būtų smagu susirungti.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS