Naujienos

2013.05.13
Viktorinos metu išrinkta pati sumaniausia Salantų regioninio parko komanda!
Visi viktorinos antrojo turo dalyviai ir nugalėtojai

Šiais metais, Žemės dienai paminėti, keturiose Salantų regioniniame parke esančiose mokyklose vyko viktorina-protų mūšis „Pažink Salantų regioninį parką“. Tai tik dalis projekto, apimančio visos Lietuvos saugomas teritorijas.
Pagal viktorinos nuostatus, renginyje galėjo dalyvauti tik komandos sudarytos iš penkių 6-8 klasių moksleivių. Iš pradžių nugalėtojų komandos buvo išaiškintos Kartenos vidurinėje ir Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinėje mokyklose, vėliau – Salantų ir Mosėdžio gimnazijose. Kitame ture, gegužės 13 d. visos keturios laimėjusios septintokų-aštuntokų komandos susitiko Salantų gimnazijoje. Čia jos susirungė tarpusavyje, kad būtų išrinkta vienintelė ir pati stipriausia Salantų regioninio parko komanda. Po itin azartiško „protų mūšio“ ir dar labiau intriguojančio pratęsimo, buvo paskelbta, kad, Salantų regioninį parką kitame etape atstovaus Kartenos vidurinės mokyklos septintokių-aštuntokių komanda: Rimantė Viršilaitė, Aurelija Daukantaitė, Vitalija Kniukštaitė, Gabrielė Stonkutė ir Kristina Liaudinskytė.
Sveikiname nugalėtojas ir raginame ruoštis, kad sėkmingai atstovautumėte Salantų regioninį parką kitame viktorinos etape - „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“. Mat Žemaitijos nacionaliniame parke vyksiančios viktorinos „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ metu bus išrinkta stipriausia ir geriausia komanda, atstovausianti Žemaitijos regioną.
Viktorina „Pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ vyksta trimis etapais. Pirmame etape nuo 2013 m. kovo 15 d. iki birželio 15 d. kiekvieno parko direkcija organizuoja viktoriną mokyklose ir išrenka geriausią komandą, kuri atstovaus parką antrame etape. Antras etapas vyks 2013 m. rugsėjo 15 d. – lapkričio 15 d. Jo metu bus išrinkta geriausia etnografinio regiono komanda (Aukštaitija, Dzūkija, Mažoji Lietuva, Suvalkija, Žemaitija). Na, o trečiajame etape, kuris vyks 2013 m. lapkričio 15 d. – gruodžio 1 d., iš penkių geriausių etnografinio regiono komandų bus išrinkta geriausiai Lietuvos saugomas teritorijas žinanti komanda.
Viktorinos tikslas yra skatinti jaunimą pažinti ne tik Salantų regioninį parką bet ir kitas Lietuvos saugomas teritorijas, domėtis savo krašto gamta ir kultūra bei ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą. Projekto organizatoriai – saugomų teritorijų direkcijos ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS