Naujienos

2013.05.06
Siūlomi maršrutai keliaujant po Salantų regioninį parką

Salantų regioninio parko direkcija, dalyvaudama Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos organizuojamame projekte „Iš lankytojų centro – į gamtą“, siūlo išbandyti du maršrutus ir pakeliauti po Salantų regioninį parką. Kadangi Salantų regioninio parko lankytojų centras dar statomas, todėl kiekvieno maršruto pradžia – parko direkcija (laikinas adresas: Taikos g. 18, Salantai, Kretingos r.), kurioje gausite išsamią informaciją apie lankytinas vietas ir objektus, maršrutų aprašymus ir jų schemas. Su siūlomais maršrutais susipažinti taip pat galite ir apsilankę mūsų svetainės skyrelyje „Informacija lankytojams“, „Pažintiniai takai, maršrutai“. Čia taip pat rasite ir nuorodas į interaktyvius žemėlapius su maršrutais, jų aprašymais, objektų koordinatėmis, todėl keliauti galite ir savarankiškai. Linkime malonių įspūdžių!

Gamtinis maršrutas – Keliaujant akmeniniais ledynų pėdsakais
Keliaudami šiaurine Salantų regioninio parko dalimi, ~ 33 km ilgio maršrutu susipažinsite su išskirtinėmis ir įspūdingiausiomis ledyno paliktomis dovanomis – akmenimis. Su jais susijusi kiekviena iš 7 siūlomų aplankyti stotelių. Apie riedulių kelionę į Lietuvą, pasakoja didžiausias bei įspūdingiausias Šauklių riedulynas-kadagynas – Lietuvos tundra. Jūs išvysite ne tik stambių riedulių, kaip antai penktą pagal dydį akmenį Lietuvoje – Šilalės kūlį, Šauklių akmenį ar pagonišką praeitį menančius Alkos kalno, Šauklių ir Šilalės kaimo dubenuotuosius akmenis, bet galėsite pasigrožėti ir akmeninėmis skulptūromis ar jų ekspozicijomis Orvydų sodyboje-muziejuje bei Mosėdžio akmenų muziejuje. Sekdami riedulių pėdsakais (automobiliais, drąsesni ir dviračiais) užtruksite ~ 6 val.
Gamtinis maršrutas – Keliaujant ledyniniais upių slėnių keliais
Keliaujant išilgai Erlos-Salanto-Minijos slėnio ~ 27 km besitęsiančiu maršrutu, pietinėje Salantų regioninio parko dalyje, šiuo metu aplankysite 4 Salantų regioninio parko objektus pritaikytus lankymui. Ledyno tirpsmo vandens suformuoto stačiašlaičio ir plokščiadugnio klonio kelias nuves iki Gaidžio kalno ir ant jo stovinčios koplyčios ar Gintarų dvarvietės vadinamos Vyšnių kalnu. Nuo Kalnalio apžvalgos bokšto pasigrožėkite nuostabia Salanto slėnio panorama, Imbarės piliakalniu, o vyskupo M. Valančiaus gimtinėje Nasrėnuose užsukite į senąją klėtelę. Sekdami plačiojo slėnio keliais, automobiliu arba dviračiu užtruksite ~ 4 val.


Daugiau informacijos apie projektą Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM internetiniame puslapyje www.vstt.lt arba http://www.vstt.lt/VI/index.php#a/1822.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS