Naujienos

2012.05.24
Lietuvos tundra Šauklių riedulyne

Ar matėte tundrą Lietuvoje, storiausią kaštoną, ar akmenų muziejų? Ne? Tuomet būtinai užsukite į Salantų regioninį parką!
Išilgai parko teritorijos apie 46 km besitęsiančia dviračių ir autoturizmo trasa galima ne tik pasigrožėti įspūdinga gamta, bet ir aplankyti unikalius muziejus, susipažinti su vertingais tik šiam Žemaitijos kraštui būdingais gamtos ir kultūros paveldo objektais, pailsėti prie jų įrengtose atokvėpio vietose bei poilsiavietėse.
Kelionę galima pradėti tiek nuo pietinės, tiek nuo šiaurinės parko pusės aplankant Dyburiuose įrengtą regyklą ar Dauginčių atodangą – vietinių dar vadinama Lietuvos Šveicarija. Nuostabūs vaizdai į Minijos slėnį atsiveria nuo Vyšnių kalno, netoli Kartenos. Lankytojų itin mėgstamas Mosėdžio miestelis – akmenų karalyja. Šauklių riedulyne apie 2 km vingiuojantis pažintinis pėsčiųjų takas, kviečia susipažinti su neįprastu mūsų kraštui, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu, o pėsčiųjų takas Šilalės kaime veda link penkto pagal dydį Lietuvoje akmens – Šilalės kūlio, kur galima išvysti ir pagonišką praeitį menančius dubenuotuosius akmenis, ir ledyno tirpsmo išskobtą Erlos upės klonį. Nuostabi Salanto slėnio panorama atsiveria nuo 15 m aukščio apžvalgos bokšto Kalnalyje, kur apie vyskupo M. Valančiaus pirmuosius žingsnius krikščionybės link primena medinė Šv. Lauryno bažnytėlė bei varpinė. Salantų bažnyčios grakščių formų bokštai kviečia užsukti į Salantų miestelį, įsikūrusį Salanto upės slėnyje, aplankyti Gaidžio koplyčią. Čia pat stūkso įspūdingas Imbarės piliakalnis ir pagonybės laikus menantis Alkos kalnas.
Vandens sporto teikiamais malonumais Salantų regioniniame parke pasimėgauti galima apie 25 km besitęsiančiu vandens maršrutu. Keliaujant baidarėmis sraunia ir vingiuota Minijos upe, galima patirti nepakartojamų įspūdžių, pasigrožėti įspūdingomis atodangomis (Dyburių, Dauginčių, Prystovų) ir nuo jų atsiveriančiais vaizdais, taip pat susipažinti su Kartenos miesteliu, Kartenos piliakalnio archeologiniu kompleksu, Gintarų dvarviete bei kitais gamtos ir kultūros paveldo objektais.
Visada kviečiame užsukti ir į Salantų regioniniame parke esančius muziejus. Mosėdžio miestelis žymus visoje Lietuvoje daktaro Vaclovo Into sukurta unikalia akmenų ekspozicija, kuriai pradžią davė senoji daktaro sodyba, buvusi miestelio logoninė. Šiandien Respublikiniame V.Into akmenų muziejuje sukaupta apie 50 tūkstančių įvairių dydžių ir formų riedulių, pasakojančių apie ledynmečius ir riedulių kelionę į Lietuvą. Akmuo rado vietą ir Orvydų sodyboje. Čia eksponuojamose akmeninėse skulptūrose, įvairios jų kompozicijose atsispindi savitas brolio Gabrieliaus (Viliaus Orvydo) pasaulio suvokimas. Nasrėnų kaime Medinė Palangos Juzės skulptūra kviečia užsukti į žymaus visuomenės veikėjo, rašytojo, vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejų.
Smagių Jums įspūdžių ir malonaus poilsio Salantų regioniniame parke!


Atgal


Sprendimas V studija | TVS