Naujienos

2012.04.04
Konkursas "Kviečia Lietuvos regioniniai parkai"
Salanto upės slėnis iš Kalnalio apžvalgos bokšto

Kviečiame keliauti po Lietuvos regioninius ir nacionalinius parkus bei dalyvauti pažintinių kelionių po gamtą konkurse. Lankomų vietų sąraše - pažintiniam turizmui pritaikytos vietos, nauji lankytojų centrai su moderniomis ekspozicijomis, populiarūs gamtiniai maršrutai. Pažintinių kelionių konkursą organizuoja Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su žurnalu „Kelionės ir pramogos“. Projektas skiriamas Lietuvos regioninių parkų 20-mečiui.
Konkurso „Kviečia Lietuvos regioniniai parkai“ metu siūloma aplankyti regioninių ir nacionalinių parkų įdomesnes vietoves, gamtos bei kultūros paveldo objektus ir fotoaparatu juos užfiksuoti (sąrašas lankstuke). Konkurso trukmė 2012 m. balandis – rugsėjis. Daugiau apie konkursą – http://www.vstt.lt/VI/index.php#a/1461

Salantų regioniniame parke siūlome aplankytiKalnalio apžvalgos bokštą

Salantų regioninis parkas garsėja plačiakloniu Salanto upės slėniu, kuriuo pasigrožėti galima iš apžvalgos bokšto, esančio Kalnalio gyvenvietėje, Kretingos rajone. Kalnalio apžvalgos bokštas yra 15 m aukščio, pastatytas 2006 m. Salantų regioninio parko direkcijos iniciatyva. Nuo jo atsiveria nuostabi Salanto upės slėnio panorama su tolumoje besistiebiančiais Salantų bažnyčios bokštais ir didingai stūksančiu Imbarės piliakalniu.

Link bokšto, nuo automobilių stovėjimo aikštelės ties Šv. Lauryno bažnyčia, veda pėsčiųjų takas, kryptį nurodo medinės rodyklės. Pakeliui susipažinkite su dabartine medine Kalnalio bažnyčia ir varpine, kurių bokštus puošia ornamentuoti, ažūriniai, kalvio darbo kryžiai. Kadaise, čia, kunigaikščio Oginskio statytoje pirmoje bažnyčioje buvo pakrikštytas būsimas vyskupas Motiejus Valančius.

Kalnalio apžvalgos bokštą rasite Salantų regioniniame parke, Kretingos rajone, Imbarės seniūnijoje, Kalnalio kaime.Važiuojant keliu Kartena-Kūlupėnai-Salantai Nr. 226, sekdami kelio ženklų nuorodomis 12 kilometre, sukite į dešinę. Netrukus sukite į kairę ir už 400 m pasieksite automobilių stovėjimo aikštelę. Joje palikę transporto priemonę ir apie 200 m paėjėję pėsčiųjų taku, užlipkite į apžvalgos bokštą ir nusifotografuokite Salanto upės slėnio fone (žr. nuotrauką).


Atgal


Sprendimas V studija | TVS