Naujienos

2011.10.11
Pamojavome išskrendantiems paukščiams ...
Skaičiuojami išskrendantys paukščiai

Pirmąjį spalio savaitgalį Lietuvoje, kaip ir visoje Europoje, vyko renginiai, kurių metu buvo atsisveikinama su į šiltuosius kraštus išskrendančiais paukščiais – Paukščių palydos. Tomis dienomis 37 Europos ir Vidurio Azijos šalyse daugiau nei 50 000 įvairaus amžiaus žmonių stebėjo regioną paliekančių paukščių migraciją. Lietuvoje Paukščių palydų renginiai organizuojami jau daugiau kaip dešimtmetį ir kasmet sulaukia gausaus dalyvių būrio. Šiemet Lietuvoje buvo surengti 26 paukščių palydų renginiai, kuriuose dalyvavo rekordinis dalyvių skaičius apie 1800 žmonių. Į šiltuosius kraštus išlydėjome apie 100 000 sparnuočių.

Pirmąjį spalio savaitgalį Salantų regioninio parko direkcijos darbuotojai taip pat visus kvietė suskaičiuoti į žiemavietes išskrendančius paukščius. Spalio 2 d. 9.00 val. Paukščių palydų šventė vyko Kartenos miestelio apylinkėse, Gintarų kaime, ant Gintarų dvarvietės (vad. Vyšnių kalnu).

Renginyje dalyvavo Kartenos vidurinės mokyklos jaunieji gamtininkai vadovaujami biologijos mokytojos Jadvygos Anužytės bei keletas vietinių gyventojų (viso dalyvavo 16 žmonių). Renginio metu visiems susirinkusiems Salantų regioninio parko vyr. specialistė Jurgita Rundzaitė, papasakojo apie Paukščių palydų šventę, nuo ko reikia pradėti norint pažinti paukščius, paaiškino kaip skaičiuosime sparnuočius. Dalyviai dvi valandas paukščius stebėjo ir skaičiavo. Renginio metu suskaičiavome 460 paukščių, daugiausia buvo varnėnų – 149, pilkųjų žąsų - 98, juodųjų strazdų - 53 ir kuosų - 50. Po renginio dalyviai neskubėjo skirstytis, visi draugiškai kepėme dešreles ir džiaugėmės gražia, saulėta, rudeniška diena. Duomenys apie renginio dalyvius bei stebėtus paukščius buvo pateikti Lietuvos ornitologų draugijai.

Šiemet Salantų regoniniame parke Paukščių palydų metu buvo suskaičiuoti 542 migruojantys paukščiai, stebėjome 13 rūšių paukščius. Suvedus visos Lietuvos Paukščių palydų renginių duomenis paaiškėjo, kad šiais metais, gausiausiai skrido pempės - 14 369, kikiliai - 11 144 ir paprastieji varnėnai - 8150. Išsamesnė informacija bus pateikta greitu metu internetiniame puslapyje www.birdlife.lt


Jurgita Rundzaitė, Salantų regioninio parko direkcijos vyr. specialistėAtgal


Sprendimas V studija | TVS