Naujienos

2011.04.12
Konkursas „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“ jau prasidėjo!

Visi, kurie mėgsta keliauti ir myli Lietuvos gamtą, kviečiami keliauti po nacionalinius ir regioninius parkus bei dalyvauti konkurse „Atrask ir pažink Lietuvos saugomas teritorijas“. Siūloma aplankyti 35 saugomas teritorijas (5 nacionalinius ir 30 regioninių parkų), kuriose keliautojams reikės fotoaparatu užfiksuoti 50 įdomių gamtos bei kultūros paveldo objektų, unikalių vietovių. Lankomų vietų sąraše - naujai įrengtos ir pažintiniam turizmui pritaikytos vietos, populiarūs maršrutai. Tačiau keliautojų laukia ir dar nematytos vietos, atsiveriančios nuostabios kraštovaizdžio panoramos, unikalūs atradimai gamtoje.

Konkurso organizatoriai – Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM ir žurnalas „Kelionės ir pramogos“. Konkurso partneriai – Lietuvos nacionalinių ir regioninių parkų direkcijos.

Konkurso trukmė: 2011 m. kovo 1 d. – spalio 31 d.

Kuo daugiau objektų Lietuvos saugomose teritorijose keliautojai aplankys, tuo daugiau taškų gaus. Maksimalus taškų skaičius – 500 (aplankius kiekvieną objektą, lankytojai gauna 10 taškų; iš viso – 50 lankomų vietų). Konkurso laimėtojais taps tie, kurie surinks 300 taškų, t.y. aplankys ir nusifotografuos nurodytose vietose prie 30 objektų.

bigbanner.jpg

Kiekvienas dalyvis (ar grupė) registruojasi www.kelionesirpramogos.lt ir talpina savo nuotrauką, kuri byloja apie aplankytą objektą. Laukiame ir kelionių aprašymų, dienoraščių. Įdomiausi bus spausdinami žurnale „Kelionės ir pramogos“.

Metų pabaigoje konkurso laimėtojai bus pakviesti į šventę, kurioje visi bus apdovanoti diplomais. Aplankiusieji daugiausia lankomų objektų Lietuvos saugomose teritorijose ir surinkę daugiausia taškų, bus apdovanoti išskirtiniais prizais.

Vienas iš siūlomų aplankyti objektų yra ir Salantų regioniniame parke. Tai – Šauklių riedulynas – vienas didžiausių riedulynų Lietuvoje, išsiskiriantis neįprastu mūsų kraštui, unikaliu, tundrą primenančiu kraštovaizdžiu, o jame įrengtas pažintinis pėsčiųjų gamtos takas (pritaikytas ir neįgaliesiems) su apžvalgos bokšteliu ir informacinėmis rodyklėmis, supažindina su savita šios vietovės augalija bei gyvūnija.
Keliaujant į šiaurinę Salantų regioninio parko dalį, Skuodo rajone, važiuojant nuo Salantų link Mosėdžio miestelio, ties Šauklių kaimu informaciniai ženklai rodo kryptį link Šauklių ir Kulalių riedulynų. Įsukę į Šauklių gyvenvietę ir asfaltuotu keliu pasiekę poilsiavietę bei atokvėpio vietą, išvysite medinę rodyklę, kviečiančią pasisvečiuoti Šauklių riedulyne ir pakeliauti 2 km ilgio pažintiniu taku.
Siūlome praeiti visu Šauklių riedulyno (Lietuvos tundros) pažintiniu taku ir nusifotografuoti prie Perkūno akmens, esančio palei taką. Šalia stovi informacinis stendas apie gamtos reiškinį - akmenų dūlėjimą, todėl šį suskilusį akmenį lengvai rasite.

Visą informaciją apie konkursą rasite Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos interneto svetainėje - http://www.vstt.lt/VI/index.php#a/1068
Jūsų aplankyto konkursinio objekto nuotrauką talpinkite – www.kelionesirpramogos.lt

Patirkime gražiausių saugomų teritorijų pažinimo džiaugsmą!


Atgal


Sprendimas V studija | TVS