Naujienos

2018.10.04
Paminėta pasaulinė gyvūnijos diena

Šiandien Salantų regioniniame parke paminėta Pasaulinė Gyvūnijos diena. Būtent spalio 4-oji – minima kaip Pasaulinė gyvūnijos ir švento Pranciškaus Asyžiečio, gyvūnų globėjo diena. Tokią saulėta rudens dieną, gausus Salantų gimnazijos mokinių būrys susirinko Salantų regioninio parko lankytojų centre ir išklausė Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistų pranešimų apie tai, ką būtina žinoti, norint pradėti auginti gyvūną namuose, kokios galimos jų ligos ir kaip užkirsti tam kelią, kas yra “5 gyvūnų laisvės” ir kaip negalima elgtis su gyvūnais.
Vėliau visi apsilankė Šauklių riedulyne, kur 40 ha aptvare yra įveista muflonų banda. Susipažinę su jų biologija, elgsena, užlipę į apžvalgos bokštą ir eidami pėsčiųjų taku, tikėtasi išvysti, nors vieną raguotąjį, tačiau, deja, muflonas baikštus ir ne itin „bendraujantis“ gyvūnas. Vis tik, tai ne naminis gyvūnėlis. 
Prisiminkime, kad tik tie augintiniai, kuriais nuoširdžiai rūpinamasi, skiriama pakankamai dėmesio, atsidėkoja savo švelnumu ir bičiulyste. Tad būkime atsakingi ir prieš įsigydami gyvūną, gerai įvertinkite savo galimybes. 


Atgal


Sprendimas V studija | TVS