Naujienos

2018.06.12
Šią vasarą vyks trečiasis Kartenos festivalis „Kuršių genties vartus pravėrus“

Salantų regioninio parko direkcija 2018 metų liepos mėn. 21 d. jau trečius metus iš eilės organizuos atkuriamosios istorijos festivalį ant Kartenos piliakalnio „Kuršių genties vartus pravėrus“, kurio metu siekia supažindinti visuomenę su Vakarų Lietuvoje gyvavusios kuršių genties istoriniu ir kultūriniu palikimu.
Po pastarųjų metų sėkmingai įgyvendintų projektų, įgavę patirties, sulaukę didelio dėmesio ir palaikymo, tęsiame šią Kretingos rajone naujai užgimusią tradiciją.
Šventės metu, didelis dėmesys yra skiriamas šio etnografinio regiono tradicijoms, siekiama per neofolklorinę muzikinę programą populiarinti archajinį folklorą, o senąsias lietuvių dainas priartinti prie šiuolaikinio klausytojo. Kartenos piliakalnio papėdėje planuojama įkurti senovės vikingų (kuršių genties) laikus menančių baltų bei kaimyninių genčių karybos ir atkuriamosios istorijos amatų kiemą. Be to, veiks amatininkų, vietos meistrų ir tautodailininkų mugė. Festivalio vinis - Kartenos piliakalnio šlaite sukurtas žvakių ir šiuolaikinių šviesos technologijų grafikos piešinys. Renginio vakaro programą vainikuos muzikinės grupės "Okata" pasirodymas.
Džiaugiamės, kad festivalis kasmet sulaukia vis daugiau lankytojų, juolab kad jis yra skirtas visai šeimai. 2016 m. festivalyje lankėsi ~ 2000, o 2017 m. jau ~ 4000 lankytojų. Tikimės, kad ir garsas apie šį festivalį iš lūpų į lūpas keliauja vis plačiau, tad šiais metais galbūt sulauksime ir dar daugiau svečių bei dalyvių.
Kviečiame visus aplankyti Kartenos festivalį – piliakalnio paunksmėje, Minijos pašonėje nors akimirką pajusti mūsų protėvių dvasią!

Visą informaciją sekite mūsų facebook'o paskyroje:


Atgal


Sprendimas V studija | TVS