Naujienos

2017.12.08
Kviečiame išbandyti Salantų regioninio parko edukacinę programą

Norintiems aktyviai, įdomiai ir naudingai praleisti žiemos atostogas, Salantų regioninio parko direkcija siūlo išbandyti Salantų regioninio parko edukacines programas „Salantų regioninio parko pietinė dalis“ ir „Salantų regioninio parko vidurinė dalis“. Šių programų sumanytojai ir kūrėjai – Salantų regioninio parko direkcija ir Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius bei grupė kompetentingų savo srities pedagogų.
Edukacines programas po pietinę ir vidurinę Salantų regioninio parko dalis sudaro: pažintinė išvyka po pasirinktus objektus ir praktinis edukacinis užsiėmimas. Naudojant kūrybines ir žaidybines situacijas, siekiama emocionalaus paveikumo, stiprinamas pažintinės veiklos ryšys su gamta. Pasirinkus edukacinę programą iš pietinės parko dalies, siūloma aplankyti Kartenos piliakalnio istorinį – archeologinį kompleksą, Gintarų dvarvietę ir Dauginčių kaimo lankytinų objektų kompleksą Šilpelkės miške. O antroji dalis kviečia susipažinti su Salantų miesto apylinkėmis (Salantų parku, Gaidžio koplyčia ir kt.), Alkos kalnu, Kalnalio lankytinų objektų kompleksu ar Imbarės piliakalniu.
Pirmosios edukacinės programos dalies „Salantų regioninio parko pietinė dalis“, pristatymas įvyko dar 2015 m. Tuo tarpu antroji dalis, apimanti vidurinę Salantų regioninio parko teritoriją, buvo pristatyta šių metų pradžioje. Be minėtų programų, edukacinės programos rengėjų darbo grupė šiuo metu ruošia ir trečiąją edukacinės programos dalį, po šiaurinius Salantų regioninio parko vertingiausius gamtos ir kultūros paveldo objektus.
Salantų regioninio parko edukacinės programos tikslas – vykdyti mokinių edukacinę pažintinę ir kultūrinę veiklą bei sudaryti sąlygas pažintiniam turizmui plėtoti. Ji skirta 1-10 klasių ir I-IV gimnazijos klasių mokiniams. Be to, programą išbandę mokiniai ne tik pasisems žinių apie Salantų regioninio parko gamtos ir kultūros vertybes, įgaus naujų įgūdžių, bet ir praplės savo akiratį, ugdys ekologinę kultūrą ir kūrybinę iniciatyvą. Programa sudarys sąlygas mokytis, pažinti ir tyrinėti naujose, žaliosiose mokymosi aplinkose, organizuojant pamokas – išvykas po atviru dangumi.
Pasak mokytojų, tokia programa ypač svarbi, nes intensyvūs globalizacijos bei integracijos procesai sukuria aibę grėsmių tautinei kultūrai nykti. Vis labiau didėja atotrūkis nuo natūralios aplinkos: vaikams trūksta gamtos pažinimo, saugojimo ir puoselėjimo įgūdžių, tyrinėjimų natūralioje aplinkoje patirties. Tuo tarpu edukacinė veikla formuoja pozityvias vertybines jauno žmogaus nuostatas kultūros bei istorijos požiūriu, būtinas perimti bręstančiam žmogui, kad jis galėtų tobulėti ir pats taptų ne tik vertybių paveldėtoju, bet ir kūrėju. Tad siūlome visoms, o ypač Kretingos rajono mokykloms ir gimnazijoms, jų mokytojams, auklėtojams ir mokiniams išbandyti ir patiems įsitikinti edukacinės programos teikiama nauda.

Kontaktai ir detalesnė informacija apie edukacinės programos priemones.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS