Naujienos

2016.09.28
Rudeninės paukščių palydos

Šių metų pirmąjį spalio savaitgalį – 1-2 dienomis, Lietuvos ornitologų draugija (LOD) tradiciškai kviečia visus gamtai ir paukščiams neabejingus žmones prisijungti prie gausaus stebėtojų būrio išlydėti išskrendančius paukščius. Net 36 šalys dalyvaus paukščių skaičiavime. Tūkstančiai žmonių tomis dienomis stebės ir mėgins suskaičiuoti daugelyje Europos vietų stebimus migrantus.
Vėliau tarptautinė paukščių apsaugos organizacija BirdLife International, kurios partnerė yra Lietuvos ornitologų draugija, apibendrins ir paviešins šios Europinės akcijos rezultatus, kurie parodys ir kiekvienos šalies indėlį. Šis tarptautinis  visuotinas renginys skaičiuoja jau 23– uosius metus.
Lietuvoje organizuojama Paukščių palydų šventė, kasmet sulaukia didelio Lietuvos gyventojų dėmesio. Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) ne tik visoje Europoje, bet ir Lietuvoje jau tapo tradicine švente. Tai puiki galimybė skirti laiką dar gausių migruojančių paukščių stebėjimams, susitikti su bendraminčiais, aplankyti paukščiams svarbias teritorijas ar tiesiog dar vieną dieną praleisti rudenėjančioje gamtoje. Nesvarbu, ar esate patyręs stebėtojas, ar tiesiog norite geriau pažinti paukščius stebint juos natūralioje aplinkoje, nepriklausomai nuo amžiaus ir profesijos – prisijunkite prie šalyje organizuojamų Paukščių palydų ir kartu su tūkstančiais kitų dalyvių, palinkėkite mūsų šalį paliekantiems sparnuočiams laimingo kelio ir taip pat juos suskaičiuokite.
LOD svetainėje www.birdlife.lt yra teikiama visoje Lietuvoje planuojamų paukščių palydų renginių informacija. Tradiciškai kiekvienais metais kartu su LOD aktyviai dalyvauja ir daugelis saugomų teritorijų direkcijų. Paukščių palydos bus puiki proga aplankyti gražiausius Lietuvos kampelius!
Mes šiemet planuojame net 4 ornitologines ekskursijas su moksleiviais, kurių metu apsilankysime miestų ir miestelių parkuose, prie netoli nuo mokyklų esančių vandens telkinių, stebėsim paukščius, mokysimės naudotis žiūronais ir monokliu.

Faktai:
Paukščių palydos (angl. EuroBirdwatch) – Europoje rengiamos nuo 1993 m., kurias koordinuoja tarptautinė paukščių apsaugos organizacijų asociacija „BirdLife International“
2015 m. per pirmąjį spalio savaitgalį buvo suskaičiuoti net 25 mln. paukščių!


Atgal


Sprendimas V studija | TVS