Naujienos

2015.05.21
Salantų RP lankytojų centre įvyko pirmasis viktorinos „Pažink saugomas teritorijas – 2015“ etapas
Viktorinos "Pažink Salantų regioninį parką-2015" metu

Šiais Etnografinių regionų metais, neseniai duris atvėrusiame Salantų regioninio parko lankytojų centre įvyko viktorina-protų mūšis „Pažink Salantų regioninį parką – 2015“. Viktorinoje dalyvavo Salantų gimnazijos, Kartenos mokyklos-daugiafunkcio centro ir Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinės mokyklos, 6-9 klasių komandos, sudarytos iš penkių moksleivių.
Tai tik dalis projekto, apimančio visos Lietuvos saugomas teritorijas. Šiandien Salantų regioninio parko lankytojų centre įvyko pirmojo etapo atranka ir buvo išaiškinta nugalėtojų komanda, atstovausianti Salantų regioninį parką ir savo mokyklą kitame viktorinos etape – „Pažink saugomas teritorijas – 2015“. Viktorinos tikslas – skatinti jaunimą pažinti ne tik Salantų regioninį parką, bet ir kitas Lietuvos saugomas teritorijas, domėtis savo krašto gamta ir kultūra, pristatyti Etnografinių regionų savitumą bei ugdyti moksleivių aplinkosauginį mąstymą. Projekto organizatoriai – saugomų teritorijų direkcijos ir Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie AM.
Po dešimties atsakymų įvertinimo buvo paskelbta, kad, į kitą etapą pateko Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos aštuntokų komanda: Greta Gimbutaitė, Modesta Martinkutė, Aušrys Bartkus, Mantas Petrauskas, Šarūnas Puotra.
Sveikiname nugalėtojas ir linkime sėkmingai atstovauti Salantų regioninį parką Žemaitijos nacionaliniame parke vyksiančiame antrame viktorinos „Pažink saugomas teritorijas – 2015“ etape.
Viktorina „Pažink saugomas teritorijas - 2015“ vyksta trimis etapais. Pirmame etape nuo 2015 m. balandžio 7 d. iki birželio 15 d. kiekvieno parko direkcija organizuoja viktoriną ir išrenka geriausią komandą, kuri atstovaus parką antrame etape. Antras etapas vyks 2015 m. rugsėjo 1 d. – spalio 15 d. Jo metu bus išrinkta geriausia etnografinio regiono komanda (Aukštaitija, Dzūkija, Mažoji Lietuva, Suvalkija, Žemaitija). Na, o trečiajame etape, kuris vyks 2015 m. spalio 15 d. Vilniuje, iš penkių geriausių etnografinių regionų komandų bus išrenkama moksleivių komanda, kuri puikiausiai pažįsta Lietuvos saugomas teritorijas.

Nr.7_viktorinos_nugaletojai.JPG
 Nugalėtojų Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos komanda


Atgal


Sprendimas V studija | TVS