Naujienos

2014.09.09
Šauklių riedulyne vykdomi Life+ projekto darbai
Aptvaro statyba Šauklių riedulyne

Viename įspūdingiausių ir išskirtinių Salantų regioninio parko gamtos paveldo objektų – Šauklių riedulyne šiuo metu intensyviai vykdomi aptvaro ir šėryklų statybos darbai. Darbus atlieka UAB „Plungės Jonis-S“. Visa tai – tik dalis Life+ projekto „Degraduojančių europinės svarbos buveinių atkūrimas Lietuvos valstybiniuose parkuose“ (Nr. LIFE10 NAT/LT/117) veiklų, kurį trečius metus įgyvendina Salantų regioninio parko direkcija. Pagrindinis Salantų regioniniame parke vykdomo Life+ projekto tikslas – atkurti ir išsaugoti Europinės svarbos kadagynų, viržynų bei pievų buveines Natura 2000 buveinių apsaugai svarbioje teritorijoje Šauklių riedulyne. 


Natūralios ar pusiau natūralios, seniai susiformavusios kadagynų ir viržynų buveinės Lietuvoje labai retos. Teritorijoje plytintis riedulių telkinys yra unikalus Lietuvos gamtos paveldo objektas, suteikiantis prieglobstį retiesiems augalams ir gyvūnams, o rieduliai – daugelio retų rūšių kerpių buveinė. Tačiau be pastovios priežiūros Šauklių riedulynas ir vėl apželia menkaverčiais krūmais. Todėl projekto įgyvendinimo metu, Šauklių riedulyno 40 ha teritorijoje jau iškirsti menkaverčiai krūmai ir medžiai bei jų atžalos. Nutiesta dar 300 m ilgio medinio pėsčiųjų tako, pastatytas informacinis stendas. Geresnei teritorijos apžvalgai bus pastatytas ir apžvalgos bokštelis. Aptvėrus maždaug 40 ha sutvarkytos teritorijos, pastačius tvoros perlipimui skirtus laiptus, šėryklas ir ėdžias, planuojama įveisti muflonų bandą. Jie ne tik nutryps riedulius, bet ganydamiesi riedulyne nuės ir atželiančias atžalas, tokiu būdu bus užtikrinta gera buveinių ir bendrijų būklė. 

Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Life+ programos, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos ir projekto partnerių. Life+ programa – tai Europos Sąjungos priemonė aplinkos apsaugos projektams finansuoti. 

natura2000.jpg Picture3.jpg AM_logo.jpg Naujas_logotipas_spalvotas.jpg


Atgal


Sprendimas V studija | TVS