Naujienos

2014.06.15
Grūšlaukės pagrindinės mokyklos šeštokai mokėsi gamtoje
Grūšlaukės pagr. m-klos mokinių komanda Šauklių riedulyne mokosi pažinti gamtą

Šiais metais Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos organizuojamas nacionalinis konkursas „Pamoka gamtoje: svajokime drauge!" kvietė visų mokyklų mokinius ir jų mokytojus išsiruošti į netradicinę pamoką gamtoje. Salantų regioninio parko direkcijos specialistams pasvajoti drauge pasiūlė Kretingos rajono Grūšlaukės pagrindinės mokyklos mokiniai.
Ne vieną įsimintiną, kupina tikro patyrimo pamoką gamtoje vedė biologijos mokytoja Dalia Bružienė ir Salantų regioninio parko vyr. ekologė Asta Bagočienė. Grūšlaukės pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai: Donata Petkutė, Evelina Malūkaitė, Laura Vičiulytė, Emilija Mikalauskaitė, Edvinas Daugintis ir Lukas Butkus išvydo ne tik penktą pagal dydį Lietuvoje akmenį – Šilalės kūlį, susipažino su Salantų regioninio parko vertingiausiais gamtos ir kultūros paveldo objektais, bet aplankė ir įspūdingąjį – Šauklių riedulyną. Jame mokiniai išmoko atpažinti augalus, paukščius, drugelius, nustatyti oro užterštumą pagal augančias kerpes, susipažino su lietuviškąja orchidėja, kurią nupiešė kaip pamokų gamtoje simbolį, skatinantį mokytis, tyrinėti, skaityti, atrasti.
Be to, mokiniai, dalyvaujantys konkurse, turėjo sukurti ir 5–7 pamokų gamtoje temas, parengti jų trumpas anotacijas. Taip pat parengti vienos pasirinktos įdomiausios pamokos gamtoje detalų planą, nurodant pavadinimą, trukmę, įgyvendinimo vietą, problemą, tikslą ir uždavinius, reikalingas priemones, eigą bei priedus. Savo darbus komandos turėjo pristatyti iki 2014 m. birželio 9 d.
Šio konkurso tikslas – stiprinti švietimo institucijų ir saugomų teritorijų bendradarbiavimą, sudarant sąlygas gamtamokslinio ugdymo plėtotei naujose mokymo aplinkose, skatinant institucinį integralumą ir partnerystę. Konkurse galėjo dalyvauti šalies bendrojo ugdymo mokyklų, neformaliojo švietimo institucijų 1-12 klasių mokinių komandos iki 5 mokinių ir koordinuojantis mokytojas. Daugiau apie konkursą ir jo rezultatus rasite www.lmnsc.lt bei www.vstt.lt .


Atgal


Sprendimas V studija | TVS