Naujienos

2014.05.02
Žemaitijos regiono mokinių mokslinė-praktinė konferencija Kartenoje
Konferencijos Kartenoje akimirka - apibendrinimas

Šiltą ir saulėtą balandžio 29 dieną, Kretingos rajono Kartenos vidurinė mokykla sukvietė visą būrį žingeidžių ir aktyvių moksleivių. Čia pirmą kartą vyko Žemaitijos regiono bendrojo ugdymo mokyklų mokinių mokslinė praktinė konferencija ‚Pažinti, ištirti, išsaugoti“. Konferenciją padėjo organizuoti Kretingos rajono pedagogų švietimo centras.
Renginyje dalyvavo konferencijos partnerio Salantų regioninio parko direkcijos atstovė – vyr. ekologė Asta Bagočienė bei Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė. 5-12 klasių dalyviai ir jų mokytojai iš Salantų gimnazijos, Kartenos vidurinės, M.Daujoto ir S.Daukanto pagrindinių mokyklų bei Baublių mokyklos-daugiafunkcinio centro siekė parodyti, kaip savo įgytas žinias gali pritaikyti mokslinėje tiriamojoje veikloje. Savo tiriamuosius darbus pristatė ne tik konferencijos šeimininkai, Kretingos rajono mokyklų moksleiviai, bet ir svečiai iš Skuodo P.Žadeikio bei Mosėdžio gimnazijų. Kiekvienas pranešimas buvo savitai įdomus ir kūrybiškas, skatinantis mokinius pažinti juos supančią aplinką, įvykius, procesus ar reiškinius, juos apibendrinti, analizuoti, daryti išvadas. Tad visiems jauniesiems tirėjams ir mokslininkams buvo įteikti Kartenos vidurinės mokyklos padėkos raštai.
Konferencijos tikslas – ugdyti mokinių ekologinę kultūrą, pagarbą gamtai, atsakomybę dėl jos išsaugojimo, gebėjimą suprasti gyvosios gamtos darną. Tuo tikslu pranešimą taip pat skaitė ir Salantų regioninio parko specialistė.
Sveikiname visus konferencijos dalyvius, linkėdami naujų pasiekimų, žinių troškimo, kūrybinių minčių ir idėjų. Iki susitikimo Kartenoje, kitų metų konferencijoje!


Atgal


Sprendimas V studija | TVS