Naujienos

2014.04.30
Įspėjimas dėl nelegalių tvorų
Minijos upės sraunumos

Visos saugomų teritorijų direkcijos, tame tarpe ir Salantų regioninio parko direkcija, nuo gegužės 1 d. pradeda vykdyti aplinkosauginę akciją „Tvora“. Parko pareigūnai tikrins ne tik Salantų regioninį parką, bet ir direkcijai priskirtų draustinių teritorijas. Akcija tęsis iki gegužės 31 d.
Atšilus orams, griežtos kovos su nelegaliomis tvoromis, kurios trukdo visuomenei naudotis savo teise lankytis prie vandens telkinių imasi Aplinkos ministerija. Tokių užtvėrimų nepašalinę žmonės raginami tai padaryti kuo skubiau ir išvengti baudų. Nuo gegužės 1 d. bus baudžiama už savavališką pakrančių užtvėrimą pažeidžiant vandens telkinių pakrančių ekologines funkcijas, vandens telkinių pakrančių gamtinį kraštovaizdį ir jo estetines vertybes, apsunkinus gyvūnų migraciją ir padarius kitą žalą aplinkai.
Nustatę žalos atvejus, aplinkos apsaugos pareigūnai surašys privalomuosius nurodymus, įpareigojančius asmenis pašalinti žalos aplinkai padarinius. Privalomojo nurodymo vykdymo terminas nebus ilgesnis kaip 2 mėnesiai. Jei per nurodytą terminą nepašalinami žalos aplinkai padariniai, bus apskaičiuojamas 500 Lt už tiesinį tvoros metrą žalos aplinkai dydis.
Už kiekvieną mėnesį, kol nebus pašalinami žalos aplinkai padariniai, žalos dydis bus didinamas po 500 litų už 1 tiesinį tvoros metrą.

Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į regiono aplinkos apsaugos departamentą:
Klaipėdos RAAD: 8 686 48449
Šiaulių RAAD: 8-41 596424


Atgal


Sprendimas V studija | TVS