Naujienos

2014.03.10
Kartu su paukščiais grįžta pavasaris!
Vanellus vanellus - Pempė

Gamta, alsuojanti nauja pradžia, kvepianti saulės spindulių ir vėjo šiluma, pragydusi įvairiabalsėmis giesmėmis – viskas pranašauja – atėjo pavasaris! O šiemet, kartu su daugeliu anksčiausiai parskrendančių sparnuočių, jis atkeliavo gerokai anksčiau nei įprasta. Tad šią, 40 paukščių dieną (kovo 10-ąją), kuomet nuo seno buvo švenčiamas paukščių parskridimas, įsiklausykime ir pažvelkime į mus supančius laukus, miškus ir klonius, kiek paukščių rūšių jau pasiekė savo namus ir džiugina atgimstančią gamtą? Kiek jų pažįstame?
Nors 40-ies paukščių diena vadinama todėl, kad maždaug tiek paukščių rūšių pavasarį sugrįžta į gimtinę, tačiau kol kas tokio skaičiaus sugrįžusių sparnuočių nepamatysime. Matyt dar teks palaukti kovo 25 dienos, kuomet parskrenda baltieji gandrai. Bet gal ir jie šiais metais paankstins savo kelionę?
Juk ne vienas jau girdėjo pempių „gy-vi-gy-vi" (Salantų regioniniame parke užfiksuota vasario 27 d.), nors, pasak mūsų senolių, pempės pas mus pasirodo tik apie kovo 19 dieną. Tai atbundančios gamtos, atšilimo pranašas. Pirmosios vyturių giesmelės šiemet mūsų krašte taip pat girdėtos keletą dienų anksčiau nei minima vyturio diena – vasario 24 d. O gal kažkam pasisekė, išvarius žiemą iš kiemo, išvysti ir varnėną? Šių metų jo sugrįžtuvių diena sutapo su Užgavėnėmis.
Todėl atlikus šį svarbų darbą ir pritaikius senolių šios dienos pranašystę, (jei šią dieną pašąla, šalnos laikysis dar 40 parų), reikia tikėtis, kad būtent saulė ir jos šiluma dabar bus dažnas svečias mūsų padangėje ir širdyse. Po truputį gamta prisipildys naujų balsų, kvapų, gyvybės, o balandžio 1-ąją – pasaulinę paukščių dieną – išgirsime jau visas, 40 paukščių giesmių...


Atgal


Sprendimas V studija | TVS