Naujienos

2014.02.28
Šaukliuose įvyko susitikimas su vietos bendruomene
Susitikimas su Šauklių bendruomenės nariais

Salantų regioninio parko direkcija vasario 27 d. sukvietė Šauklių kaimo bendruomenės narius, vietinius gyventojus į Šauklių bendruomenės namus pabendrauti, padiskutuoti, išsiaiškinti ar tiesiog aptarti jiems rūpimas ir aktualias problemas tiek statybų ar rekonstrukcijos, tiek miškų priežiūros ar kitais klausimais. Susitikimo metu dalyvavo ne tik regioninio parko direkcijos darbuotojai, bet ir Valstybinės miškų tarnybos atstovas.
Pirmiausia, Salantų regioninio parko direkcija, Šauklių riedulyne trečius metus tęsdama Life+ projekto „Degraduojančių europinės svarbos buveinių atkūrimas Lietuvos valstybiniuose parkuose“ veiklų įgyvendinimą, dar kartą pristatė šioje teritorijoje planuojamus vykdyti darbus ir numatomas tvarkymo priemones.
Susirinkusieji buvo supažindinti su „Natura 2000“ buveinių apsaugai svarbios teritorijos Šauklių riedulyno išskirtine verte, jos svarba ir paskutiniu metu vykdytomis gamtotvarkinėmis priemonėmis. Žmonės džiaugėsi, kad šiuo metu, projekto lėšomis yra įrengta dar 300 m medinio lentų tako, pastatytas informacinis stendas, informuojantis apie Šauklių riedulyne vykdomą projektą, pradėti aptvaro įrengimo ir šėryklų statybos darbai. Per rudenį ir žiemą 40 ha teritorijoje buvo iškirstos menkaverčių medžių ir krūmų atžalos, o vielos tinklo aptvaro įrengimo vietoje iškirsta visa sumedėjusi augalija. Šiais metais planuojama ne tik pabaigti aptvaro įrengimo darbus, bet taip pat pastatyti ir apžvalgos bokštelį, 5 ėdžias ir, jeigu pavyktų laiku aptverti 40 ha riedulyno teritorijos, bus užveista ir muflonų banda.
Informavome, kad visa su projekto įgyvendinimu Šauklių riedulyne susijusi informacija yra pateikiama Life+ projekto internetinėje svetainėje lifeplius.salanturp.lt. Be to, susitikimo metu gyventojai pasiūlė ir daugiau projekto viešinimo būdų, pripažindami, jog Šauklių riedulynas, įgyvendinus gamtotvarkinius darbus, taps ne tik vertinga gamtine buveine, bet ir dar patrauklesniu lankymo objektu Salantų regioniniame parke.
Susitikimo metu taip pat buvo paliestas ir gausios Šauklių kaime klestinčios baltųjų gandrų kolonijos apsaugos klausimas. Gyventojai buvo informuoti apie gandrų lizdų nukėlimo ir perkėlimo problemą. Taip pat aptartos kitos baltųjų gandrų kolonijos Šauklių kaime perspektyvos.
Bendruomenės nariai Salantų regioninio parko darbuotojams uždavė keletą klausimų dėl statybų galimybės bei renovacijos gyvenvietėje, o apie miškų priežiūrą konsultavo pakviestas miškininkas.
Be to, smagiai besišnekučiuojant buvo aptartos ir bendradarbiavimo galimybės, ypač būsimų renginių, teikiamų paslaugų ir gaminamų produktų srityse. Pristatytas ir saugomų teritorijų produkto ženklas, padėsiantis keliaujantiems atrasti, o vietos žmonėms populiarinti savo bendruomenių produktus ir paslaugas. Apie šio ženklo teikiamą naudą, jo naudojimo galimybes, ženklo suteikimo procesą ir tvarką bei kita informacija, artimiausiu metu bus paskelbta mūsų internetinėje svetainėje www.salanturp.lt .


Life+ projektą (Nr. LIFE10 NAT/LT/117) finansuoja Europos Sąjungos LIFE+ programa,
Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir projekto partneriai


Atgal


Sprendimas V studija | TVS