Naujienos

2013.03.19
Akcija „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“ įvyko!
Sukėlus inkilus, akcijos dalyviai įsiamžino prie Kartenos piliakalnio

Salantų regioninio parko direkcija, kaip ir kiekvieną pavasarį organizuodama Paukščių dienas, šiais metais aktyviai įsijungė į Aplinkos ministerijos ir Generalinės miškų urėdijos organizuojamą ir vakar, kovo 18 d. visoje Lietuvoje vykusią visuomeninę akciją „Devyniasdešimt paukščių pavasarių“. Ši akcija buvo skirta Paukščių dienos 90-osioms metinėms ir jos iniciatoriui prof. Tadui Ivanauskui pagerbti.
Bendradarbiaudami su Kretingos miškų urėdijos Kartenos girininkija ir prisijungdami prie devyniasdešimtosios Paukščių dienos Lietuvoje, savąjį renginį suorganizavome Kartenos miestelio apylinkėse, prie Kartenos piliakalnio. Žvarbią, bet saulėtą pavasario dieną akcijoje dalyvavo biologijos mokytojos vadovaujami Kartenos vidurinės mokyklos 9-okai, piliakalnio papėdėje ir viso komplekso teritorijoje esančiuose miškeliuose iškabinę virš 30 inkilų.
Paukščių diena Lietuvoje pirmą kartą buvo pažymėta prieš 90 metų. Tada ją organizavo vienas žymiausių Lietuvos gamtininkų prof. Tadas Ivanauskas. 1924 m. užgimusios Paukščių dienos tradicijos išliko gyvos iki dabar. Paukščių dienos renginiai organizuojami kiekvieną pavasarį, kai atbudusi gamta pasitinka parskrendančius sparnuočius. Mokytojai ir moksleiviai, urėdijų darbuotojai, gamtos mylėtojai gamina ir į medžius miškuose bei parkuose kelia namus paukščiams. Organizuojamos pažintinės išvykos į gamtą, skaitomos paskaitos apie paukščių bei visos gyvosios gamtos gyvenimą, rengiamos įvairios iškylos, eitynės, piešinių bei jaunimo rašinių apie gamtą konkursai.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS