Naujienos

2012.12.07
Organizuojama konferencija LIFE+ projekto „Buveinių tvarkymas“ veikloms pristatyti

Salantų regioninio parko direkcija š.m. gruodžio 11 d. organizuoja konferenciją „Gamtotvarkinių darbų įgyvendinimas, žinių ir patirties sklaida“, siekiant pristatyti Salantų regioninio parko direkcijos kartu su partneriais įgyvendinamo Life+ programos projekto „Degraduojančių europinės svarbos buveinių atkūrimas Lietuvos valstybiniuose parkuose“ (Projekto nr. LIFE10 NAT/LT/117) veiklas.
Konferencijoje bus kalbama ne tik apie šiais metais prasidėjusį projektą, bet ir apie kitų gamtotvarkinių darbų įgyvendinimą Salantų regioniniame parke ir Lietuvos saugomose teritorijose. Aptartos problemos ir aktualūs klausimai įgyvendinant gamtotvarkinius darbus pasitelkus ES paramą Kurtuvėnų regioniniame parke. Patirtimi įgyvendinant Life+ projektus dalinsis Kretingos miškų urėdijos atstovai. Salantų regioninio parko direkcija primins įvykdytus tvarkymo darbus, atkuriant „Natura 2000“ Šauklių riedulyno buveines
Vienas iš minėto projekto, truksiančio 5 metus, tikslų yra atkurti ir išsaugoti Europinės svarbos kadagynų, viržynų bei pievų buveines Salantų regioniniame parke, „Natura 2000“ BAST Šauklių riedulyne. Todėl už projekte numatytų veiklų įgyvendinimą šioje teritorijoje yra atsakinga Salantų regioninio parko direkcija – pagrindinis projekto koordinatorius. Šauklių riedulyne bus vykdomi šie pagrindiniai darbai: 40 ha teritorijoje bus iškirsta ir išvežta sumedėjusi augalija, pastatytas aptvaras, laiptai per jį, šėryklos, apžvalgos bokštelis, pėsčiųjų takas bei užveista muflonų banda. Šiuo metu, riedulyno prieigose jau yra pastatytas informacinis stendas, informuojantis apie pagrindines Natura 2000 BAST Šauklių riedulyno gamtines vertybes bei Šauklių riedulyne numatomas įgyvendinti Life+ projekto veiklas, kurias finansuoja Europos Sąjungos Life+ programa, Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija ir projekto partneriai.
Daugiau informacijos rasite projekto internetinėje svetainėje lifeplius.salanturp.lt.


Atgal


Sprendimas V studija | TVS