Naujienos

2012.10.26
Salantų dvaro parkas atgims iš naujo
Senojo Salantų dvaro parko lankytojai

Salantų dvaro parkas – vienas iš didžiausių Kretingos rajone, neužilgo taps ir vienas gražiausių. Mat Salantų regioninio parko direkcija kartu su Valstybine saugomų teritorijų tarnyba prie AM netrukus pradės įgyvendinti projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas (II etapas)“ (VP3-1.4-AM-02-V-01-008) metu numatytus Salantų dvaro parko tvarkymo darbus. Šie darbai, finansuojami ES struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis, turėtų būti baigti kitų metų vasaros pabaigoje.
Salantų dvaro parkas, esantis Salantų m. Kretingos r. Valančiaus g. 13A, kartu su Salantų bažnyčia, mitologiniu akmeniu „Laumės pėda“, čia eksponuojama dendrologine kolekcija, sudaro vientisą Salantų miesto parko lankytinų objektų kompleksą. Įkurtas ant vaizdingo Salanto upės kranto, šis parkas yra itin vertingas savo biologine įvairove.
Pradžią parkui davė didikų Vainų įkurti vaismedžių sodai (XVIII a.), o vėliau – didikų Gorskių, Salantų dvarą valdžiusių nuo XVIII a. pabaigos iki XIX a. vidurio, pastangos. Manoma, kad Salantų parkas buvo užveistas XIX a. pirmoje pusėje Leopoldo Gorskio (1787 – 1825) arba jo sūnaus, žymaus gamtininko Konstantino Gorskio (1823 – 1864). Tačiau labai tikėtina, kad parkas buvo tik perkurtas ar išplėtotas iš anksčiau buvusio.
Salantų dvaro parko pasididžiavimas – valstybės saugomas gamtos paveldo objektas – Salantų kaštonas, siekiantis 28 m aukštį. Įspūdingas ir gyvybingas 1,53 m skersmens bei 4,8 m apimties medis yra pats storiausias kaštonas Lietuvoje, tačiau, kaip ir kiti parko objektai, nėra tinkamai pritaikytas lankymui.
Todėl šiuo projektu siekiama pagerinti parko lankymo kokybę, estetinį patrauklumą. Planuojama tvarkomą teritoriją įjungti į miesto urbanistinę sistemą: numatyti pagrindiniai takai bei jungtys su svarbiausiomis lankymo zonomis ir objektais. Gerinami esami įėjimai į parką iš rytinės, pietinės ir šiaurinės pusių, o vakariniame pakraštyje numatomos prieigos atvykstantiems autoturistams, dviratininkams.
Įgyvendinus projektą bus pastatyta scena su vietomis žiūrovams, suolai, informaciniai stendai, dviračių stovai, tilteliai, apsauginiai atitvarai, tvoros, šiukšlių dėžės, įrengta apšvietimo sistema, sutvarkyti privažiavimo keliai ir pėsčiųjų takai, sudarant galimybę lankytis ir neįgaliesiems. Numatytas tvenkinių, upelių ir šaltinio sutvarkymas, želdinių ir želdynų tvarkymo darbai.
Picture1.jpgVSTT logo _1.jpg


Atgal


Sprendimas V studija | TVS